• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Serhat Emirzeoğlu
s.emirzeoglu@gmail.com
YENİ BİR SERİ BAŞLAMALI
10/12/2016

  e-posta: s.emirzeoglu@gmail.com         twitter: @catlakmuhendis 

  


YENİ BİR SERİ BAŞLAMALI

Trabzonspor M.P. iyi bir hücum takımı olma potansiyeli taşıdığını net bir şekilde gösteriyor. Hücumda bir akıcılık sağladıktan sonra buna verimli bir savunma performansı eklediğinde maç kazanmak çok daha kolay oluyor.

Yapılan savunma için verimli kelimesinin kullanımı çok önemli.Çünkü kaybedilen maçlar dahi incelendiğinde Trabzonspor M.P. oyuncuları savunmada çok hareketli ve canlı bir oyun ortaya koyuyorlar. Önemli olan bu hareketli oyunun rakip takımın hücumda sonuca gitmesine hangi oranda engel olduğu. Alınan sonuçları incelediğimizde çok akıcı hücum yapamayan ve iyi organize olamayan takımlar Trabzonspor M.P. savunması karşısında hata yapmaya daha yatkın oluyorlar.

Gaziantep karşılaşması bu bahsettiğimiz özelliklerin hepsini örnekleyen bir maç olarak göze çarptı. Trabzonspor'un savunmada ki hareketli oyunu Gaziantep takımının hücum planlarını tamamen bozdu. Trabzonspor hücumda da aktif performansını gösterince başından sonuna kadar önde olduğu karşılaşmayı çok rahat bir şekilde kazandı.

Bu karşılaşmanın bize gösterdiği ilk şey, Trabzonspor M.P. takımının ideal beşi oldu. Green-Wright-Kadji-Hardy-Gutierrez beşlisi maça başlamak için en ideal kadro olarak göze çarptı. Kadronun tek dezavantajı Gutierrez'in skor konusunda yetersiz oluşu. Buna rağmen bir oyun kurucu performansı göstermesi çok önemli. Moody hızı hareketliliği ve potaya gidebilmesi ile önemli bir oyuncu olsada mükemmel bir oyun kurucu performansı gösteremiyor.

Green-Wright-Kadji üçlüsü kadronun çok değerli elemanları. Orta ve dış şut tehdidi olan hareketli ve ayakları çabuk bu üç oyuncu verimli oynadığında hücumda aksiyon çeşitliliği artıyor ve sonuca gitmeye daha yatkın oluyor.

 Gaziantep karşılaşması muhtemel galibiyet serisinin ilk maçı olmaya şimdiden aday olmuştur. Hücum savunma performansları arasında ki denge bozulmadığı taktirde Trabzonspor M.P. maçlarını kazanmaya devam edecektir.

Bazı konuları tekrar tekrar yazmamızın amacı bir şeyi kırk kere söyleyince olur sözüne dayanıyor. Burada ki mesajımız Trabzonspor M.P. yönetimi ve koç Sergei Bazarevich'e gelsin. Yedi kişilik rotasyon bir şekilde mutlaka genişletilmelidir. Bunun yöntemi genç oyuncuların performansını yükseltmek ya da transfer yapmak mı bu kendi aralarında verilecek bir karar fakat mutlaka bu konuda bir aksiyon alınmalıdır.   1569 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BASKETBOL TAKIMI İLE DERDİNİZ NEDİR? - 26/07/2018
Biz berbat geçen bu sezonu sindiremeden ve gelecek sezonu düşünmeye başlamadan çok daha gereksiz durumlar ortaya çıktı. Futbol takımı yönetimi ile yaşanan çatışma zihinleri allak bullak etti.
ORKESTRA BURADA ŞEF NEREDE? - 05/03/2017
Bakıldığında iyi sanatçılardan kurulu bir orkestra görüntüsünde olan takım, kendisini yönetecek şefi bulamayınca sonuç kaçınılmazdı. Oyun kurucu eksikliğini iliklerimize kadar hissettiğimiz bir maç izledik.
PROTOKOLE SIĞMAYAN BAŞKAN - 27/02/2017
Abiş Hopikoğlu, protokol tribünündeki rahat koltuklara sığamayacak kadar büyük bir Trabzonspor Medicalpark taraftarıdır. Bir kulüp başkanı olarak mutlaka hataları olmuştur. Her zaman büyük başarılar elde edememiş olabilir ama Trabzonlu olmadığı için
ZAMAN TAŞIN ALTINA ELİNİ SOKMA ZAMANI - 11/02/2017
Trabzonspor Medical Park oyuncularıyla bugün izleyenlere çok net bir mesaj verdi. “Biz ne olursa olsun sezonun son maçının son saniyesine kadar mücadele edeceğiz”
KAYBOLAN HEDEFLER - 04/02/2017
Görünen o ki takviye yapılmadığı taktirde performansta iyileşme olması mümkün gözükmüyor. Takımın küme düşme adayı olmadı bariz olsa da bu şartlarda playoffa katılmak mucizeden öteye geçmiyor.
SAVUNMA ŞART - 21/01/2017
Trabzonspor Medical Park gösterdiği performans ile ligin en ilginç takımı bence. Kalburüstü takımlarla oynarken neredeyse bir Eurolig takımı performansı gösterirken, ligin alt sıralarında ki takımlarına karşı bir küme düşme adayına dönüşüyor.
KEYİFSİZ GALİBİYET - 07/01/2017
Bir basketbol takımı hayal edelim. Son beş lig maçında sadece bir galibiyet almışsınız. Son üç maçta rakiplerinize mağlup olmuşsunuz. Zaten lige de uzun bir mağlubiyet serisi ile başlamışsınız.
ALTI KİŞİLİK TAKIM VE MAĞLUBİYET SERİSİ - 31/12/2016
İçinde bulunulan bir tehlikede oyuncular ve koçun takıma olan inancını kaybetmesi. Eğer takım toparlanmazsa, hedefsizlik ve bundan dolayı oluşan konsantrasyon kaybı çok vahim sonuçlar alınmasına neden olabilir.
OYUN KURUCU OLMAYINCA - 25/12/2016
Bu maçın teknik olarak analizi çok önemli değil. Üzerine konuşulması gereken en önemli konu koç Sergei Bazarevich yönetimi. Takımın eksikliklerine rağmen, rakiplerine karşı her maç bir duruş sergiliyor.
 Devamı