• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Oğuz Zeytin
oguz.zeytin@gmail.com
ÖZGÜVEN
11/01/2011

  

Oğuz Zeytin - CV ( Yazarın Önceki Yazıları ) zeytin@trabzonbasket.com


ÖZGÜVEN

Sezon öncesindeki hazırlık maçlarının sonuçlarını pek önemsememiştik. Takım olmak için zaman gerektiğini biliyor ve “sabır gerek” diyorduk. İlerleyen dönemlerde yaşanılan sıkıntılardan kurtulmak için mesaj maçlarını başarıyla geçip, kazanma alışkanlığı edinilmeliydi. Edirne ve Antalya deplasmanlarındaki üzücü farklı mağlubiyetlerin ardından gelen Erdemir Ereğli ve Aliağa Petkim galibiyetlerinin en büyük getirisi, “ÖZGÜVEN”di.

Beko Basketbol Ligi, özellikle bu sezon, her takımın sürpriz yapabileceği bir arena haline geldi. Kimin düşeceği, kimin play-off oynayacağını kestirmek güç. İşte böyle bir ortamda, aynı sayıda galibiyete sahip Aliağa deplasmanına gitmişti MP Trabzonspor.

Aliağa, tam bir hücum takımı! Koç Halil Üner, takımını yüksek tempoda oynatıyor, her oyuncusuna top kullanma özgürlüğü tanımış. Özellikle G. Fitch’in gelmesiyle rakipleri için tehlike arz ediyorlardı. MP Trabzonspor ise Jamison ve Dragojlovic’in eksikliğinde pota altında sorunlar yaşıyordu. Aliağa, bu pozisyonda da ağır basan taraftı maç öncesinde. Efes Pilsen ve Fb Ülker’den hatırladığımız K. Kambala ve eski milli oyuncu Hüseyin Beşok ile 5 numarada ciddi anlamda güçlüydüler.

Son üç maçında sırasıyla 80 – 94 – 91 atmış Aliağa’yı 74 sayıda tutabilmek, büyük başarı. Rakibin şut isabet oranı %39’da kalmış. Girmeyen şutların ribaundlarını da kısa beşlerle oynamasına rağmen MP Trabzonspor toplamış. İki haftadır, skora M. Wright dışında da ciddi katkılar geliyor. Milosevic’in gelmesiyle, Rasic’in şutör/skorer özellikleri sivrilecek. Obasohan da kendini bulmaya başladı. Cakic ise hala bekleneni veremedi.

Ersin’in hücumdaki sıkıntısı devam ediyor. Hâlbuki onun ceza şutlarına çok ihtiyacı var MP Trabzonspor’un. Aliağa karşısında Hadi, aldığı süreyi iyi değerlendirdi. Yerli rotasyonunun zayıf olduğunu düşünürsek her bir olumlu hareketin önemi daha da iyi anlaşılıyor.

Erdemir Ereğli ve Aliağa Petkim maçlarını kayıpsız atlatarak evine dönen MP Trabzonspor şimdi Pınar Karşıyaka’yı bekliyor. 19 Mayıs’da bu kez, özgüveni yüksek, rakibinden çekinmeyen, moralli bir MP Trabzonspor bekleyecek bizleri. Trabzonsporlular’a düşen, 19 Mayıs’ı doldurmaları, takımlarını sevinçle karşılamaları ve Pınar Karşıyaka karşısında son dakikaya kadar destek olmalarıdır.

NOT: Milyonlarca taraftarına rağmen MP Trabzonspor maçlarını yayın programına dahil etmeyen Spormax’e kırgınlığımız devam ediyor.

 


2752 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

TRABZON’DAN BİR KUPA GEÇTİ - 28/04/2015
Trabzon’dan bir kupa ve sayısız anı geçti üç günde. En sonda söyleyeceklerimle başlayayım: Teşekkürler Trabzonspor!
KARNE ZAMANI - 12/01/2015
Trabzonspor MP için karne zamanı geldi. Karnemizin şablonu biraz farklı olacak, detaya girmeden mini SWOT şeklinde analiz etmeyi uygun gördüm. Sözü uzatmadan başlayalım:
VEDA - 25/12/2011
Sevgili basketbolseverler, Dünkü Pınar KSK maçı ile ilgili yorumlarımı yazmam gerekirdi bu satırlarda. Ancak bizler basketbol konuşmaktan çok kişileri tartıştığımız için maçtan bahsetmeyeceğim.
CUMARTESİ YAZ – PAZAR KIŞ - 19/12/2011
2010 Haziran’ından bu yana Trabzonspor Basketbol Takımı ile ilgili izlenim ve düşüncelerimi siz değerli okuyucularımla paylaştım.
SİNAN ERDEM GÜNLÜĞÜ - 10/12/2011
TBF haftanın tüm karşılaşmalarını tek güne sıkıştırınca, bize de yayın piyangosundan saat 13:00 maçı çıktı. Ataköy’deki Sinan Erdem Spor Salonu’nda o saatteki maça yetişmek için şehrin diğer ucundan sabahın erken vaktinde yola koyuldum.
SON HUCÜM TARTIŞMASI - 08/12/2011
Trabzonspor Basketbol Takımı’nın Hacettepe Üniversitesi karşısında aldığı mağlubiyet sonrası en çok konuşulan/tartışılan başlık “son hücum”du.
DİRENİŞ VE HÜZÜN - 04/12/2011
Üç haftadan beri, Edirne’deki galibiyetten sonra Hacettepe Üniversitesi maçına odaklanmıştım. Banvit ve Galatasaray gibi zorlu dönemecin ardından yeni yabancıların takıma daha fazla uyum sağlayacağını düşünmüştüm.
ABDİ İPEKÇİ’DEN… - 28/11/2011
Bir yanda anlamsız deplasman yasakları… Diğer yanda Trabzonspor’umuzu izleme ve sessiz de olsa destekleme arzusu…
HACETTEPE’YE HAZIRLIK - 22/11/2011
Banvit… Ülkemizde 2000’li yılların en önemli basketbol organizasyonlardan biri, belki de en iyisi. Altyapılardaki doğru planlamaları, şirket-takım rol paylaşımındaki isabet “Banvit modeli”nden bahsedilmesini sağlıyor.
 Devamı