• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Oğuz Zeytin
oguz.zeytin@gmail.com
SON FİYASKO!
02/06/2011

Oğuz Zeytin - CV ( Yazarın Önceki Yazıları ) zeytin@trabzonbasket.com


 

SON FİYASKO!

Aylar önceden Trabzonspor Basketbol Takımı’nı 2011-2012 sezonunda Altar Tunçkol’un çalıştıracağını biliyor, en azından tahmin edebiliyordum. Trabzonspor’a gönül verenlerin internet üzerindeki buluşma ortamlarından BordoMavi.Net’de, basketbol takımının geleceğine dair yapılan fikir alış-verişlerinde, bu bilgiyi 17 Nisan günü paylaşmıştım, yorumsuz şekilde.

Geçtiğimiz hafta Trabzonspor’un yeni sponsor arayışları ve sonrasındaki yeni sezon koç adayları basketbol medyasında yazılmaya başlandı. Çoğu haber kaynağında Altar Tunçkol ismi geçiyordu. Çeşitli ortamlarda fikrimi soranlara aynen şunları söyledim:

“Genç, hırslı ve başarılı bir koç; ancak Trabzon onun için yanlış adres. Trabzonspor’a, şehirle uyum sağlayabilecek, uzun süreli çalışılabilecek bir koç lazım.”

Açıklayayım: Sosyal medya günümüzde öyle bir hal aldı ki, ülkelerde yönetimleri devirmek isteyen güçler bile Facebook ve twitter gibi platformlarda organize oluyorlar. Bu derece güce ulaşmış, yani insanlara bilgi akışının anlık ve direkt sağlandığı aracılar ile kitlelere mesaj verebilmek çok kolay.

Altar Hoca da kendi twitter hesabı üzerinden bazı futbol yorumları yapmış zamanında… İçeriğinde, tuttuğu takım Fenerbahçe’yi yüceltici, Trabzonspor’u ise itibarsızlaştırmaya yönelik mesajları ile dikkatimi çekmişti. Söz konusu mesajları yine BordoMavi.Net sayfalarında iki hafta önce sorulan bir soru üzerine paylaştım.

Cumartesi günü “Altar Tunçkol Trabzon’da” haberi internete düştü. Ne olduysa ondan sonra oldu. Özellikle twitter ve facebook’da tepki oluştu, bazıları ise sınırı aştı (Tasvip etmemiz mümkün değil).

Ve sonuçta bütün şimşekler Trabzon ve Trabzonsporlular üzerine çekildi. “Trabzon işi linç girişimi” şeklinde haber başlıklarını gördük.

Aylar öncesinden Trabzonspor’da çalışacağını bilmesine rağmen, milyonların takip ettiği ortamlarda Trabzonspor’u küçük düşürücü mesaj yazanlar masum; takımının başına gelecek hocayı istememek fanatiklik oldu!

Trabzonspor’da çalışma arifesindekilerin Fenerbahçeliliği normal olurken, Trabzonsporluların tepkisi linç oldu!

Evet, sevgili dostlar; işte size 2011 model FAŞİZM! Bir şehri, insanlarını linç kültürüyle yetişmekle itham edebilecek kadar gözleri körelen insanların spor sevgisini sorgulamak gerekmez mi?

Dahası, Altar Tunçkol’un Trabzonspor’a transferi iptal olunca bir anda Trabzonspor’un oyuncu menajerlik şirketi Beobasket’e olan borçları gündeme geldi veya getirildi. Büyük tesadüf ve zamanlama harikası(!)

Ve son söz Trabzonlu’yu ve Trabzonsporlu’yu basketbol cahili sananlara;

Size duyulan güven ve sempatiyi bir sene geçmeden yitirdiniz. Verdiğiniz sözlerin hepsi havada kaldı. Trabzon’dan bihabersiniz. Ve bunu son fiyaskoyla gösterdiniz. Aklınızı başınıza alın!2217 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

TRABZON’DAN BİR KUPA GEÇTİ - 28/04/2015
Trabzon’dan bir kupa ve sayısız anı geçti üç günde. En sonda söyleyeceklerimle başlayayım: Teşekkürler Trabzonspor!
KARNE ZAMANI - 12/01/2015
Trabzonspor MP için karne zamanı geldi. Karnemizin şablonu biraz farklı olacak, detaya girmeden mini SWOT şeklinde analiz etmeyi uygun gördüm. Sözü uzatmadan başlayalım:
VEDA - 25/12/2011
Sevgili basketbolseverler, Dünkü Pınar KSK maçı ile ilgili yorumlarımı yazmam gerekirdi bu satırlarda. Ancak bizler basketbol konuşmaktan çok kişileri tartıştığımız için maçtan bahsetmeyeceğim.
CUMARTESİ YAZ – PAZAR KIŞ - 19/12/2011
2010 Haziran’ından bu yana Trabzonspor Basketbol Takımı ile ilgili izlenim ve düşüncelerimi siz değerli okuyucularımla paylaştım.
SİNAN ERDEM GÜNLÜĞÜ - 10/12/2011
TBF haftanın tüm karşılaşmalarını tek güne sıkıştırınca, bize de yayın piyangosundan saat 13:00 maçı çıktı. Ataköy’deki Sinan Erdem Spor Salonu’nda o saatteki maça yetişmek için şehrin diğer ucundan sabahın erken vaktinde yola koyuldum.
SON HUCÜM TARTIŞMASI - 08/12/2011
Trabzonspor Basketbol Takımı’nın Hacettepe Üniversitesi karşısında aldığı mağlubiyet sonrası en çok konuşulan/tartışılan başlık “son hücum”du.
DİRENİŞ VE HÜZÜN - 04/12/2011
Üç haftadan beri, Edirne’deki galibiyetten sonra Hacettepe Üniversitesi maçına odaklanmıştım. Banvit ve Galatasaray gibi zorlu dönemecin ardından yeni yabancıların takıma daha fazla uyum sağlayacağını düşünmüştüm.
ABDİ İPEKÇİ’DEN… - 28/11/2011
Bir yanda anlamsız deplasman yasakları… Diğer yanda Trabzonspor’umuzu izleme ve sessiz de olsa destekleme arzusu…
HACETTEPE’YE HAZIRLIK - 22/11/2011
Banvit… Ülkemizde 2000’li yılların en önemli basketbol organizasyonlardan biri, belki de en iyisi. Altyapılardaki doğru planlamaları, şirket-takım rol paylaşımındaki isabet “Banvit modeli”nden bahsedilmesini sağlıyor.
 Devamı