• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Oğuz Zeytin
oguz.zeytin@gmail.com
YARDIM ELİ – GEÇ OLMADAN
26/12/2010

  

Oğuz Zeytin - CV ( Yazarın Önceki Yazıları ) zeytin@trabzonbasket.com


YARDIM ELİ – GEÇ OLMADAN

Önce baş antrenör değişikliği. Ardından gelen Türk Telekom galibiyeti… Sırada ilk deplasman galibiyeti için Antalya BŞB maçı vardı. Hafta içini gurbet ellerde geçirdi MP Trabzonspor. Trabzon’umuzun sportif anlamda altyapısının ne kadar gelişmediğini görmek için bu örnek bile yeter. İki farklı organizasyon olunca alternatif salon sıkıntısı yaşanıyor ve basketbol takımımız atlayıp uçağa İstanbul’da çalışıyor. Ne de olsa kimse bunun hesabını sormadığından ve kimse de rahatsızlık duyup bugüne kadar hesap vermediğinden biz üç maymunu oynayalım, maça geçelim.

Antrenörü cezalı, kadrosu dar, yabancılarından bazılarını göndermiş. Ama ligin flaş takımı. Evet, Antalya BŞB’nin özeti bu. Yapılacaklar belliydi: Topu mümkün olduğunca boyalı alana geçirip onların zaafından faydalanmak. Bizse maça bunun tersinin yaparak başladık. Koçumuzun hafta içindeki iki uyarısından biri dış şutları azaltmaktı. Beceremedik, attıkça kaçırdık. Ve ilk çeyrekten itibaren fark açıldı. Rasic’in ilk çeyrekte iki faul alıp kenara gelmesiyle dümeni kırık gemi gibi yalpaladık. Cakic ve Wright’ın skora katkısıyla direnmeye çalıştık ama kritik anlarda yine ayakta kalamadık.

İsterseniz yazımızın devamında Trabzonsporlu taraftarların düşüncelerine yer verelim:

“Söyleyecek bir şey yok. Transfer yapmayı çok iyi bilen basketbol şubesi yönetimi düşünsün artık bu işi.”

“Çok sayı yedik maalesef. Savunmada daha da iyi olmamız lazım.”

“Alvin Snow yine kaçiriyor. Kaçıncı başarısız atışı, sayamıyorum artik”.

“Durduk yere morâlim bozuluyor yemin ederim. Ne zaman düzelecek bu takım?”

“Bu takım ne zaman düzelecek, yeter artık!”

“Rezalet...”

“Yazık ya... Büyük sorun var takımda, böyle gitmez bu...”

“Nerede sayı kralı Obasohan? Bu Snow’u kim bulup getirdi?”

“Bu takım inşallah ligde kalır da futbolda şampiyon olduğumuz sene tadımızı kaçırmaz.”

En üzücüsü de şu ki, bu takımın birinci lige çıkıp vereceği onurlu mücadeleyi bekleyen Trabzonsporlular’ın “artık kapatsınlar şubeyi” diyecek noktaya gelmesidir.

Bizim önerimiz Sadri Şener’in, Saner Ayar ve diğer tüm sorumlularla en kısa zamanda görüşüp şubeye sahip çıkmasıdır. Bir türlü yapılamayan ve/veya yarım kalan planlamalar en kısa gerçekleştirilmeli.

Yoksa gelecek yıl bu zamanlarda Pelitli’deki salonda oynayacak ikinci lig takımımız bile olmaz!2624 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

TRABZON’DAN BİR KUPA GEÇTİ - 28/04/2015
Trabzon’dan bir kupa ve sayısız anı geçti üç günde. En sonda söyleyeceklerimle başlayayım: Teşekkürler Trabzonspor!
KARNE ZAMANI - 12/01/2015
Trabzonspor MP için karne zamanı geldi. Karnemizin şablonu biraz farklı olacak, detaya girmeden mini SWOT şeklinde analiz etmeyi uygun gördüm. Sözü uzatmadan başlayalım:
VEDA - 25/12/2011
Sevgili basketbolseverler, Dünkü Pınar KSK maçı ile ilgili yorumlarımı yazmam gerekirdi bu satırlarda. Ancak bizler basketbol konuşmaktan çok kişileri tartıştığımız için maçtan bahsetmeyeceğim.
CUMARTESİ YAZ – PAZAR KIŞ - 19/12/2011
2010 Haziran’ından bu yana Trabzonspor Basketbol Takımı ile ilgili izlenim ve düşüncelerimi siz değerli okuyucularımla paylaştım.
SİNAN ERDEM GÜNLÜĞÜ - 10/12/2011
TBF haftanın tüm karşılaşmalarını tek güne sıkıştırınca, bize de yayın piyangosundan saat 13:00 maçı çıktı. Ataköy’deki Sinan Erdem Spor Salonu’nda o saatteki maça yetişmek için şehrin diğer ucundan sabahın erken vaktinde yola koyuldum.
SON HUCÜM TARTIŞMASI - 08/12/2011
Trabzonspor Basketbol Takımı’nın Hacettepe Üniversitesi karşısında aldığı mağlubiyet sonrası en çok konuşulan/tartışılan başlık “son hücum”du.
DİRENİŞ VE HÜZÜN - 04/12/2011
Üç haftadan beri, Edirne’deki galibiyetten sonra Hacettepe Üniversitesi maçına odaklanmıştım. Banvit ve Galatasaray gibi zorlu dönemecin ardından yeni yabancıların takıma daha fazla uyum sağlayacağını düşünmüştüm.
ABDİ İPEKÇİ’DEN… - 28/11/2011
Bir yanda anlamsız deplasman yasakları… Diğer yanda Trabzonspor’umuzu izleme ve sessiz de olsa destekleme arzusu…
HACETTEPE’YE HAZIRLIK - 22/11/2011
Banvit… Ülkemizde 2000’li yılların en önemli basketbol organizasyonlardan biri, belki de en iyisi. Altyapılardaki doğru planlamaları, şirket-takım rol paylaşımındaki isabet “Banvit modeli”nden bahsedilmesini sağlıyor.
 Devamı