• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Oğuz Zeytin
oguz.zeytin@gmail.com
Zaman Su Gibi Akarken
02/08/2011

Oğuz Zeytin - CV ( Yazarın Önceki Yazıları ) zeytin@trabzonbasket.com


  

“Trabzonspor Basketbol lige katılıyor.”

(Bir süre sonra)

“Trabzonspor Basketbol ligden çekiliyor.”

(Bir süre sonra)

“Trabzonspor Basketbol satılıyor.”

(Bir süre sonra)

Bir yetkili: “Ben varsam, bu işi sonuna kadar götürürüm.”

(Bir süre sonra)

Aynı yetkili başta Konya Selçuk Üniversitesi olmak üzere bazı takımlarla, Trabzonspor’un devrini görüşüyor.

(Bir süre sonra)

Bu süreç benzer tekrarlarıyla devam ediyor. Ve nihayetinde lige katılım payı federasyona yatırılıyor. Çok şükür, merak içerisindeki taraftar rahat bir nefes alıyor. “Öyle ya da böyle, en azından lige katılacağız” diyor.

İyi de, tüm bunlar olup biterken zaman da su gibi akıyor. Rakipler güçlendikçe güçleniyor. 1 Ağustos itibarıyla çoğu takım çalışmaya başlıyor. Ama Trabzonspor Basketbol kongre sıkıntısı yaşıyor. Hani bilmeyenler olabilir; sanılmasın ki bu kulübün on binlerce üyesi var ve bu kadar çok sayıdaki üyenin toplanamaması sıkıntı yaratıyor. Boş vermişlik öylesine sarmış ki organizasyonu…

23 Temmuz, 30 Temmuz derken 6 Ağustos çıktı karşımıza. Sanki takımı yönetmeye talipli bir sürü başkan adayı çıkacak! Birden fazla farklı liste yarışacak! Kendimize gelelim: Tek bir başkanı ve önceden belirlenmiş listeyi prosedür gereği seçmek için bunca zaman kaybetmeye değer mi?

Yasal süre işlerken, bir taraftan göreve geleceği belli olan kişiler, koç ve teknik ekibi belirleyemez mi? Oyuncular yavaş yavaş şehre davet edilemez mi?

Geçen sene hazırlık döneminde oyuncuların yaşadığı sakatlık sorunları sezon öncesini verimsiz kılmıştı. Takım olmanın en önemli dönemi bir nev-i boş geçmişti. Şimdi ortada, takımı oluşturacak parçalar dahi yok. Antrenmanlar, hazırlık turnuvalarına katılım vs. bahsetmiyorum bile!

İnşallah, boşa geçen bu günler, gelecek yıl nisan ayında aranmaz! 2601 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

TRABZON’DAN BİR KUPA GEÇTİ - 28/04/2015
Trabzon’dan bir kupa ve sayısız anı geçti üç günde. En sonda söyleyeceklerimle başlayayım: Teşekkürler Trabzonspor!
KARNE ZAMANI - 12/01/2015
Trabzonspor MP için karne zamanı geldi. Karnemizin şablonu biraz farklı olacak, detaya girmeden mini SWOT şeklinde analiz etmeyi uygun gördüm. Sözü uzatmadan başlayalım:
VEDA - 25/12/2011
Sevgili basketbolseverler, Dünkü Pınar KSK maçı ile ilgili yorumlarımı yazmam gerekirdi bu satırlarda. Ancak bizler basketbol konuşmaktan çok kişileri tartıştığımız için maçtan bahsetmeyeceğim.
CUMARTESİ YAZ – PAZAR KIŞ - 19/12/2011
2010 Haziran’ından bu yana Trabzonspor Basketbol Takımı ile ilgili izlenim ve düşüncelerimi siz değerli okuyucularımla paylaştım.
SİNAN ERDEM GÜNLÜĞÜ - 10/12/2011
TBF haftanın tüm karşılaşmalarını tek güne sıkıştırınca, bize de yayın piyangosundan saat 13:00 maçı çıktı. Ataköy’deki Sinan Erdem Spor Salonu’nda o saatteki maça yetişmek için şehrin diğer ucundan sabahın erken vaktinde yola koyuldum.
SON HUCÜM TARTIŞMASI - 08/12/2011
Trabzonspor Basketbol Takımı’nın Hacettepe Üniversitesi karşısında aldığı mağlubiyet sonrası en çok konuşulan/tartışılan başlık “son hücum”du.
DİRENİŞ VE HÜZÜN - 04/12/2011
Üç haftadan beri, Edirne’deki galibiyetten sonra Hacettepe Üniversitesi maçına odaklanmıştım. Banvit ve Galatasaray gibi zorlu dönemecin ardından yeni yabancıların takıma daha fazla uyum sağlayacağını düşünmüştüm.
ABDİ İPEKÇİ’DEN… - 28/11/2011
Bir yanda anlamsız deplasman yasakları… Diğer yanda Trabzonspor’umuzu izleme ve sessiz de olsa destekleme arzusu…
HACETTEPE’YE HAZIRLIK - 22/11/2011
Banvit… Ülkemizde 2000’li yılların en önemli basketbol organizasyonlardan biri, belki de en iyisi. Altyapılardaki doğru planlamaları, şirket-takım rol paylaşımındaki isabet “Banvit modeli”nden bahsedilmesini sağlıyor.
 Devamı