• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Oğuz Zeytin
oguz.zeytin@gmail.com
HEDEF DAĞLAR ARDINDA
22/04/2011

  

Oğuz Zeytin - CV ( Yazarın Önceki Yazıları ) zeytin@trabzonbasket.com


HEDEF DAĞLAR ARDINDA

Çok değil, bir ay önce play-off hesapları yapıyorduk. Antalya Bşb’nin kaybedeceğini tahminimde belirtmiştim, fakat beni yanıltan Trabzonspor oldu. İlk yarıda oynadığı ilk 12 maçtan sadece 3 galibiyet çıkarabilmişti. İkinci yarıda bu sayıyı artırır diye düşünmüştük. Ama olmadı. Ligden düşmesi kesinleşen Oyak Renault ve diğer düşme adayı Bornova Bld. dışında sadece Olin Edrine’yi yenebildi. Onu da hafta içinde yapılan ödemelerin sağladığı motivasyona bağlayabiliriz. Geriye ise başarısızlık, hayal kırıklığı ve üzüntü kalıyor.

Geçen hafta sonu Antalya Bşb’yi ağırladık. Koç Ahmet Kandemir’in yaşadığı sıkıntılardan dolayı görevden alınmasıyla kaos içindeki Antalya’yı yenemedik. Sene boyunca sığındığımız sakatlıklar bahanesi bu sefer Antalya için de geçerliydi. Tek uzunla oynadılar, buna rağmen sahadan galip ayrıldılar. Milosevic takıma katılmadan önce çok top kaybı yapıyorduk, tam bunu düzelttik derken Rasic’in gidişi ile yeniden aynı sıkıntıyı yaşadık. Çünkü Milosevic, Rasic’in yükünü hafifletiyordu. Şimdi Milosevic’e yardımcı olacak kimse yok.

Dün ise Banvit deplasmanındaydı takımımız. Banvit, gerçekten bize göre iki hatta üç gömlek üstün bir takım. Geniş rotasyonu, kendi altyapısından çıkardığı gençleri, tecrübeli yabancılarıyla ligde zirveye oynuyor. Sezon boyunca M. Wright’ın eline bakan Trabzonspor, o durunca hiçbir şey üretemiyor.

Şimdi sıkça sorulan soru “düşer miyiz”? Çok küçük bir ihtimal varsa da, Erdemir ve Aliağa maçlarını evimizde kazanıp Trabzon’daki seyirciye hiç olmazsa galibiyetle veda etmek gerekir. Beklentimiz, sene boyunca takımla idman yapmış genç kardeşlerimizin maç içerisinde süre alması. Varsın ayakları titresin, varsın top kaybı yapsınlar… Oynamadan tecrübe mi kazanılır?

Özetle, bu sezonki hedef dağlar arkasında kalmıştır. 1000 kişilik salonda boşluklar kalmıştır. Gelecek sene daha büyük salonu doldurmak için, şehrin (taraftarın) desteğini almak için yetkililerin hata yapma hakkı kalmamıştır.2236 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

TRABZON’DAN BİR KUPA GEÇTİ - 28/04/2015
Trabzon’dan bir kupa ve sayısız anı geçti üç günde. En sonda söyleyeceklerimle başlayayım: Teşekkürler Trabzonspor!
KARNE ZAMANI - 12/01/2015
Trabzonspor MP için karne zamanı geldi. Karnemizin şablonu biraz farklı olacak, detaya girmeden mini SWOT şeklinde analiz etmeyi uygun gördüm. Sözü uzatmadan başlayalım:
VEDA - 25/12/2011
Sevgili basketbolseverler, Dünkü Pınar KSK maçı ile ilgili yorumlarımı yazmam gerekirdi bu satırlarda. Ancak bizler basketbol konuşmaktan çok kişileri tartıştığımız için maçtan bahsetmeyeceğim.
CUMARTESİ YAZ – PAZAR KIŞ - 19/12/2011
2010 Haziran’ından bu yana Trabzonspor Basketbol Takımı ile ilgili izlenim ve düşüncelerimi siz değerli okuyucularımla paylaştım.
SİNAN ERDEM GÜNLÜĞÜ - 10/12/2011
TBF haftanın tüm karşılaşmalarını tek güne sıkıştırınca, bize de yayın piyangosundan saat 13:00 maçı çıktı. Ataköy’deki Sinan Erdem Spor Salonu’nda o saatteki maça yetişmek için şehrin diğer ucundan sabahın erken vaktinde yola koyuldum.
SON HUCÜM TARTIŞMASI - 08/12/2011
Trabzonspor Basketbol Takımı’nın Hacettepe Üniversitesi karşısında aldığı mağlubiyet sonrası en çok konuşulan/tartışılan başlık “son hücum”du.
DİRENİŞ VE HÜZÜN - 04/12/2011
Üç haftadan beri, Edirne’deki galibiyetten sonra Hacettepe Üniversitesi maçına odaklanmıştım. Banvit ve Galatasaray gibi zorlu dönemecin ardından yeni yabancıların takıma daha fazla uyum sağlayacağını düşünmüştüm.
ABDİ İPEKÇİ’DEN… - 28/11/2011
Bir yanda anlamsız deplasman yasakları… Diğer yanda Trabzonspor’umuzu izleme ve sessiz de olsa destekleme arzusu…
HACETTEPE’YE HAZIRLIK - 22/11/2011
Banvit… Ülkemizde 2000’li yılların en önemli basketbol organizasyonlardan biri, belki de en iyisi. Altyapılardaki doğru planlamaları, şirket-takım rol paylaşımındaki isabet “Banvit modeli”nden bahsedilmesini sağlıyor.
 Devamı