• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Oğuz Zeytin
oguz.zeytin@gmail.com
BAYRAM ZEHİR OLDU
22/11/2010

  

Oğuz Zeytin - CV ( Yazarın Önceki Yazıları ) zeytin@trabzonbasket.com


BAYRAM ZEHİR OLDU

Zorlu fikstürün üçüncü maçında ülkemiz basketbolunun lokomotif ekibi Efes Pilsen’i konuk eden MP Trabzonspor maç boyunca etkisizdi. Yeni transfer V. Dragojlovic takımdaki yerini bu maçta alamadı. Amerikalı D. Obasohan’ın sakatlığı devam ediyordu, Efes Pilsen karşısında o da yoktu. Açıkçası CSKA Moskova karşısında yıpranan Efes Pilsen’e karşı direnmek bu tabloda çok zordu.

Özellikle pota altı savunmasında rakiplerine karşı zorlanan MP Trabzonspor, Mutlu’nun ayrılmasıyla bu bölgede iyice etkisiz kaldı. Hücumda Rasic-Wright (Ali Karadeniz) ikilisi dışında üretken olamayan MP Trabzonspor ribaundlarda rakibinin çok gerisindeydi. Obasohan’ın yokluğunda Snow’dan beklenen verimi alamadılar. İçeride ise Jamison bugün etkisizdi. Pota altında Vujcic ve Dudley karşısında direnç gösteremedi.

Savunma sertliğini bir türlü yakalayamamak MP Trabzonspor için en büyük sorun gibi görünüyor. Sadece atarak maç kazanılamayacağının bilincinde olan bir teknik ekibe sahibiz. Bugüne dek takım olamamaktan yakınıp, zamanla daha iyi duruma geleceğimizi vurguluyordum. Fakat her geçen gün sadece maç kayıpları değil geleceğe dair umutlar da zayıflıyor. Oyuncu gönderip getirmekle mi bunun önüne geçilecek? Kaybetmeye alışan bir ekip görüntüsünden derhal çıkıp en azından kolay pes etmeyen bir kimlik kazanmalıyız. Evet, belki fikstür buna engel. Fakat haftaya Akatlar’da Bjk Cola Turka karşısında çok daha sert basketbol sergilemek zorundayız. Aksi takdirde sezon başında dile getirilen hedeflerden uzak, alt sıralar için mücadele eden bir ekip imajı üzerimize yapışacak. Elbette Beko Basketbol Ligi çok zor.

Bir eleştirimiz de erken oluşan farka rağmen takımın büyük miktarda yükünü çeken Ali’yi dinlendiremeyen kenar yönetimine. Bu durum bize gösteriyor ki sezon başında yola çıkarken derin bir rotasyon oluşturulamamış.

Önümüzdeki hafta Bjk CT karşısında göstereceğimiz mücadele gelecek adına belirleyici olacaktır. Herkesin birbirini yendiği bu ligde artık kazanma zamanı gelmiştir.

 2656 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Bu maçın dönüm noktası olması     23/11/2010 18:40

Yerlilerin Ersin dışında katkısı sıfır.devre arası daha kaliteli isimler şart.Takım mali sıkıntı içinde ise Tscell'den kampanya başlatalım sms başına 10 ya da 5 tl
Atanur Kuvvet

Yazarın diğer yazıları

TRABZON’DAN BİR KUPA GEÇTİ - 28/04/2015
Trabzon’dan bir kupa ve sayısız anı geçti üç günde. En sonda söyleyeceklerimle başlayayım: Teşekkürler Trabzonspor!
KARNE ZAMANI - 12/01/2015
Trabzonspor MP için karne zamanı geldi. Karnemizin şablonu biraz farklı olacak, detaya girmeden mini SWOT şeklinde analiz etmeyi uygun gördüm. Sözü uzatmadan başlayalım:
VEDA - 25/12/2011
Sevgili basketbolseverler, Dünkü Pınar KSK maçı ile ilgili yorumlarımı yazmam gerekirdi bu satırlarda. Ancak bizler basketbol konuşmaktan çok kişileri tartıştığımız için maçtan bahsetmeyeceğim.
CUMARTESİ YAZ – PAZAR KIŞ - 19/12/2011
2010 Haziran’ından bu yana Trabzonspor Basketbol Takımı ile ilgili izlenim ve düşüncelerimi siz değerli okuyucularımla paylaştım.
SİNAN ERDEM GÜNLÜĞÜ - 10/12/2011
TBF haftanın tüm karşılaşmalarını tek güne sıkıştırınca, bize de yayın piyangosundan saat 13:00 maçı çıktı. Ataköy’deki Sinan Erdem Spor Salonu’nda o saatteki maça yetişmek için şehrin diğer ucundan sabahın erken vaktinde yola koyuldum.
SON HUCÜM TARTIŞMASI - 08/12/2011
Trabzonspor Basketbol Takımı’nın Hacettepe Üniversitesi karşısında aldığı mağlubiyet sonrası en çok konuşulan/tartışılan başlık “son hücum”du.
DİRENİŞ VE HÜZÜN - 04/12/2011
Üç haftadan beri, Edirne’deki galibiyetten sonra Hacettepe Üniversitesi maçına odaklanmıştım. Banvit ve Galatasaray gibi zorlu dönemecin ardından yeni yabancıların takıma daha fazla uyum sağlayacağını düşünmüştüm.
ABDİ İPEKÇİ’DEN… - 28/11/2011
Bir yanda anlamsız deplasman yasakları… Diğer yanda Trabzonspor’umuzu izleme ve sessiz de olsa destekleme arzusu…
HACETTEPE’YE HAZIRLIK - 22/11/2011
Banvit… Ülkemizde 2000’li yılların en önemli basketbol organizasyonlardan biri, belki de en iyisi. Altyapılardaki doğru planlamaları, şirket-takım rol paylaşımındaki isabet “Banvit modeli”nden bahsedilmesini sağlıyor.
 Devamı