• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Oğuz Zeytin
oguz.zeytin@gmail.com
GELECEĞİ KURARKEN
11/08/2011

Oğuz Zeytin - CV ( Yazarın Önceki Yazıları ) zeytin@trabzonbasket.com


GELECEĞİ KURARKEN

Trabzonspor Basketbol çalkantılı bir süreçten bir ger bir ileri adımlayarak çıktı. “Kapandı”, “devredildi”, “satıldı” derken takım Beko Basketbol Ligi’nde yoluna devam ediyor.

Geçen hafta sonu yeni yönetim kurlu ve başkan seçildi (Hayırlı olsun, başarılar dilerim).

Yeni başkan sayın M. Yiğit Alp Salı akşamı Pota Arkası programında merak edilenleri yanıtladı. Koç adaylarıyla (Halil Üner, Yücel Platin, Ahmet Kandemir ve ismini vermediği iki antrenör daha) görüşmelerin sürdüğünü belirtti.

İsmi geçen çalıştırıcılar arasında uçurum misali farklar yok. Hepsi Trabzonspor’a faydalı olabilecek kişiler. Sistemleri, tarzları farklı olabilir. Zaten şu aşamada yönetim kurulunun bunları pek önemsediğini sanmıyorum. Öncelik bütçeyle alakalı olsa gerek…

Bu görüşmelerden çıkacak sonuç Cuma günü kamuoyuyla paylaşılacak. Ve ardından kadro kurulma çalışmaları başlayacak. Bugün itibarıyla, henüz mukavele imzalamamış birçok faydalı oyuncu var. Trabzonspor’a yakışacak, koçların takım kurgusuna uyacak, geleceği oluşturacak oyuncular tercih edilecektir. Geleceği oluşturmaktan kastım, Trabzon’da basketbolun devamlılığının önemindendir.

Sayın M. Yiğit Alp’e gelecek sezon iç saha maçlarının nerede oynanacağını da sordum. Cevap gayet netti: Hayri Gür! Trabzonspor Basketbol’un yaşadığı ekonomik zorlukların aşılması için bir fırsattır Hayri Gür Spor Salonu. Elde edielcek bilet, reklam gelirleri kalıcı olursa yöneticilerin işi rahatlar. Ayrıca şehirle bütünleşme için bir nev-i halkın ayağının alışması gerekir salona. Bunun için maç günleri toplu ulaşım konusunda belediyeye büyük iş düşüyor. Ayrıca vatandaşın alım gücü düşünülerek bilet fiyatlandırması yapılmalıdır. Özellikle KTÜ ve Avrasya Üniversitesi öğrencileri için hafta sonu aktivitesi olarak değerlendirilmesi, basketbol maçlarında Hayri Gür Spor Salonu Trabzon Basketbolunun mabedi olmalıdır.

“2010 – 2011 sezonu Trabzonspor için geçiş yılı olacak”  diyorduk fakat geçen seneden daha zor, daha önemli bir yıl bekliyor bizi. Takımımızın lige uyumu, maddi durumun zorluğu, geçen seneden kalan hayal kırıklıkları bizi olumsuz bir tabloya sürüklese de umutluyum. Geçmişten ders çıkarmış yöneticilerin sorumlulukları artık daha fazla. Onların atacağı adımlar taraftarlar nezdinde sonsuz destekle yankı bulacaktır. Yeter ki geleceği kurarken, önceki hatalar tekrarlanmasın.2609 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

TRABZON’DAN BİR KUPA GEÇTİ - 28/04/2015
Trabzon’dan bir kupa ve sayısız anı geçti üç günde. En sonda söyleyeceklerimle başlayayım: Teşekkürler Trabzonspor!
KARNE ZAMANI - 12/01/2015
Trabzonspor MP için karne zamanı geldi. Karnemizin şablonu biraz farklı olacak, detaya girmeden mini SWOT şeklinde analiz etmeyi uygun gördüm. Sözü uzatmadan başlayalım:
VEDA - 25/12/2011
Sevgili basketbolseverler, Dünkü Pınar KSK maçı ile ilgili yorumlarımı yazmam gerekirdi bu satırlarda. Ancak bizler basketbol konuşmaktan çok kişileri tartıştığımız için maçtan bahsetmeyeceğim.
CUMARTESİ YAZ – PAZAR KIŞ - 19/12/2011
2010 Haziran’ından bu yana Trabzonspor Basketbol Takımı ile ilgili izlenim ve düşüncelerimi siz değerli okuyucularımla paylaştım.
SİNAN ERDEM GÜNLÜĞÜ - 10/12/2011
TBF haftanın tüm karşılaşmalarını tek güne sıkıştırınca, bize de yayın piyangosundan saat 13:00 maçı çıktı. Ataköy’deki Sinan Erdem Spor Salonu’nda o saatteki maça yetişmek için şehrin diğer ucundan sabahın erken vaktinde yola koyuldum.
SON HUCÜM TARTIŞMASI - 08/12/2011
Trabzonspor Basketbol Takımı’nın Hacettepe Üniversitesi karşısında aldığı mağlubiyet sonrası en çok konuşulan/tartışılan başlık “son hücum”du.
DİRENİŞ VE HÜZÜN - 04/12/2011
Üç haftadan beri, Edirne’deki galibiyetten sonra Hacettepe Üniversitesi maçına odaklanmıştım. Banvit ve Galatasaray gibi zorlu dönemecin ardından yeni yabancıların takıma daha fazla uyum sağlayacağını düşünmüştüm.
ABDİ İPEKÇİ’DEN… - 28/11/2011
Bir yanda anlamsız deplasman yasakları… Diğer yanda Trabzonspor’umuzu izleme ve sessiz de olsa destekleme arzusu…
HACETTEPE’YE HAZIRLIK - 22/11/2011
Banvit… Ülkemizde 2000’li yılların en önemli basketbol organizasyonlardan biri, belki de en iyisi. Altyapılardaki doğru planlamaları, şirket-takım rol paylaşımındaki isabet “Banvit modeli”nden bahsedilmesini sağlıyor.
 Devamı