• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Oğuz Zeytin
oguz.zeytin@gmail.com
HAKYEMEZ - KONGRE – ZAMAN
11/07/2011

   

Oğuz Zeytin - CV ( Yazarın Önceki Yazıları ) zeytin@trabzonbasket.com


HAKYEMEZ - KONGRE – ZAMAN

Trabzonspor Basketbol serüveninde çıtanın yükseltildiğinin mesajıydı Doğan Hakyemez. Ülke basketbolundaki yeri, tecrübesi, başarıları, hayal kırıklıkları… Trabzonspor, kendisi için yeniden doğuş adresiydi çoğuna göre. O da Trabzonspor için önemli bir hazine.

Takımın lige yükselmesi, flaş transferler, cezbedici planlar-hedefler derken Sayın Doğan Hakyemez arkasına müthiş bir destek aldı. İlk soru işareti Evren’in kampı terk etmesi oldu. “Acaba” denilmeye başlandı. Sonrası malum…

Yaptıkları ve yapamadıkları, doğruları ve yanlışlarıyla Trabzon’dan Doğan Hakyemez geçti. Aslında onun için en doğru şeyi bir yıl gecikmeli de olsa Sayın Zeyyat Kafkas söyledi: “Doğan Bey, bizi bütçe ve hedefler konusunda uyardı. Dinlemedik.”

Özetle, yanlış baştan yapılmıştı. Devamında ne kadar çabalasanız da olmuyor, dikiş tutmuyor. Dileğim, (Trabzonspor’un faydasına) bu süreçten ders çıkarılmasıdır.

(Doğan Hakyemez’e bundan sonraki görevinde başarılar dilerim.)

*

Geride kalan haftada yönetim iki kere toplandı. İlkinde, bütçe artırma kararı alındı. Sponsorluk görüşmelerinin devam ettiği bilgisine ulaştık. Borçların ödenmesi için kaynak oluşturma arayışı ise sürüyor.

İkincisinden, beklenen bir karar çıktı: Kongre. Yönetimde değişiklik olması muhtemeldi. Pekiyi, neden bu kadar beklendi?

Çoğu takım, daha doğrusu Trabzonspor dışındaki diğer tüm takımlar kadrolarını oluşturdular. Evet, zor bir dönemden geçiliyor. Fakat bir taraftan teknik yapılanma aksatılmamalı. Şimdi diyebilirsiniz ki “kongre öncesinde koç mu belirleyeceklerdi”? İyi de ortada aday bolluğu yok ki! Birkaç isim ayrılacak, birkaç yeni isim eklenecek. Zaten bugüne dek kaç tane yönetici yükü omuzladı?

Kısacası, geç kalınıyor. Basketbol camiasında Trabzonspor’u konuştuğum herkes bu noktada hemfikir. Yine de umut ediyoruz, “geç olsun da güç olmasın”. Sonuçta bir iki hafta önce kapatılması hatta satılması konuşulan bir takımdan bahsediyorduk. Yine de Trabzonsporluların heyecanı dinmiyor; beklentileri büyük. Hatırlatmış olayım…

NOT: Geçen yazımda yönelttiğim, “kamuoyunda olumlu karşılanmasına rağmen Yücel Platin’in yönetimde neden kabul görmediği” sorusuna çeşitli çevrelerden yanıtlar geldi. Resmi bir açıklama olursa bu konuya tekrar döneriz.

TrabzonBasket.Com2563 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

TRABZON’DAN BİR KUPA GEÇTİ - 28/04/2015
Trabzon’dan bir kupa ve sayısız anı geçti üç günde. En sonda söyleyeceklerimle başlayayım: Teşekkürler Trabzonspor!
KARNE ZAMANI - 12/01/2015
Trabzonspor MP için karne zamanı geldi. Karnemizin şablonu biraz farklı olacak, detaya girmeden mini SWOT şeklinde analiz etmeyi uygun gördüm. Sözü uzatmadan başlayalım:
VEDA - 25/12/2011
Sevgili basketbolseverler, Dünkü Pınar KSK maçı ile ilgili yorumlarımı yazmam gerekirdi bu satırlarda. Ancak bizler basketbol konuşmaktan çok kişileri tartıştığımız için maçtan bahsetmeyeceğim.
CUMARTESİ YAZ – PAZAR KIŞ - 19/12/2011
2010 Haziran’ından bu yana Trabzonspor Basketbol Takımı ile ilgili izlenim ve düşüncelerimi siz değerli okuyucularımla paylaştım.
SİNAN ERDEM GÜNLÜĞÜ - 10/12/2011
TBF haftanın tüm karşılaşmalarını tek güne sıkıştırınca, bize de yayın piyangosundan saat 13:00 maçı çıktı. Ataköy’deki Sinan Erdem Spor Salonu’nda o saatteki maça yetişmek için şehrin diğer ucundan sabahın erken vaktinde yola koyuldum.
SON HUCÜM TARTIŞMASI - 08/12/2011
Trabzonspor Basketbol Takımı’nın Hacettepe Üniversitesi karşısında aldığı mağlubiyet sonrası en çok konuşulan/tartışılan başlık “son hücum”du.
DİRENİŞ VE HÜZÜN - 04/12/2011
Üç haftadan beri, Edirne’deki galibiyetten sonra Hacettepe Üniversitesi maçına odaklanmıştım. Banvit ve Galatasaray gibi zorlu dönemecin ardından yeni yabancıların takıma daha fazla uyum sağlayacağını düşünmüştüm.
ABDİ İPEKÇİ’DEN… - 28/11/2011
Bir yanda anlamsız deplasman yasakları… Diğer yanda Trabzonspor’umuzu izleme ve sessiz de olsa destekleme arzusu…
HACETTEPE’YE HAZIRLIK - 22/11/2011
Banvit… Ülkemizde 2000’li yılların en önemli basketbol organizasyonlardan biri, belki de en iyisi. Altyapılardaki doğru planlamaları, şirket-takım rol paylaşımındaki isabet “Banvit modeli”nden bahsedilmesini sağlıyor.
 Devamı