• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Oğuz Zeytin
oguz.zeytin@gmail.com
FIRTINA ÖNCESİ
10/10/2010

  

Oğuz Zeytin - CV ( Yazarın Önceki Yazıları ) zeytin@trabzonbasket.com


FIRTINA ÖNCESİ

 

Önümüzdeki hafta (16 Ekim) başlayacak olan Beko Basketbol Ligi öncesinde bu hafta (9-10-11-12 Ekim) Spor Toto Türkiye Kupası maçları oynanacak. MP Trabzonspor Basketbol; Tofaş, Bornova Bld. ve Fenerbahçe Ülker ile Gaziantep’te oynayacak. Diğer on iki takım ise Balıkesir, Antalya ve Ordu’daki gruplarda mücadele edecek. Gruplarında ilk ikiye giren takımlar çeyrek finale yükselecek.

 

MP Trabzonspor Basketbol, son iki haftayı gözden uzak şekilde İstanbul’da kamp yaparak geçirdi. Sezon öncesi sakatlıklarla boğuşan MP Trabzonspor Basketbol, bu arayı iyi bir şekilde geçirdi. ABD’den dönen Michael Wright’ın, Türk vatandaşlığına geçtiği hafta içinde duyuruldu. Fakat Wright’ın sakatlığı henüz düzelmediğinden Türkiye Kupası maçlarında takımdaki yerini alamayacak.

 

Koç Alaeddin Yakan, sezon öncesinde ondan fazla hazırlık maçı yapacaklarını belirtmişti. Sakatlıklar buna engel oldu. Bırakın maçı, antrenmanlarda bile beşe beş takım kuramıyordu koç Yakan. O nedenle, Gaziantep’teki maçların önümüzdeki hafta başlayacak lige hazırlık niteliğinde geçmesi beklenebilir. Yine de bugünkü sessizliğimiz, “Karadeniz Fırtınası” öncesi sessizlik olabilir. Beklentilerimizi büyütmeden hedefimiz her zamanki gibi kazanmak…

 

*

 

12 Dev Adam’ın, dünya ikincisi olmasının üzerinden daha bir ay geçmedi. Ve dünya ikincisi ülkenin, kupa maçlarının yayını son güne kadar pazarlanamadı. Son gün ise sınırlı sayıda izleyiciye ulaşabilecek bir dijital platforma satıldı yayın hakları. Ülkenin dört güzide kentinde basketbol heyecanı yaşanırken gençler, aileler ve tüm basketbolseverler bu heyecandan mahrum kalacak. Kaç kişi basketbol maçı seyretmek için kahvehanelere akın eder? Açıkçası, milli takım bazında yaşadığımız başarıya rağmen “ülke basketbolunu” bir adım öteye taşıyamıyoruz. Bu amaç doğrultusundaki projeleri üretmekten aciz yöneticilerin elinde gençlerimizi neyle motive edeceksiniz? Spor sevgisini, daha geniş kitlelere böyle mi yayacaksınız?

 

*

 

Gündemdeki diğer bir konu ise Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi’nde mücadele edecek olan pilot takım KTÜ’nün maç takvimiydi. KTÜ’nün rakipleri Erzincan, Yeşilgiresun, Pazarspor, Erzurum DSİ, Bulancak ve Giresun İl Özel İdare oldu. Pilot takım projesi, maddi sıkıntılar yaşanmadığı takdirde başarılı olabilir. Trabzon’un basketbol altyapısının Trabzonspor’a çıkış noktası olan KTÜ’ye verilen desteklerde kesinti olmamasını umarım.

 

Saygılarımla

 2448 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

TRABZON’DAN BİR KUPA GEÇTİ - 28/04/2015
Trabzon’dan bir kupa ve sayısız anı geçti üç günde. En sonda söyleyeceklerimle başlayayım: Teşekkürler Trabzonspor!
KARNE ZAMANI - 12/01/2015
Trabzonspor MP için karne zamanı geldi. Karnemizin şablonu biraz farklı olacak, detaya girmeden mini SWOT şeklinde analiz etmeyi uygun gördüm. Sözü uzatmadan başlayalım:
VEDA - 25/12/2011
Sevgili basketbolseverler, Dünkü Pınar KSK maçı ile ilgili yorumlarımı yazmam gerekirdi bu satırlarda. Ancak bizler basketbol konuşmaktan çok kişileri tartıştığımız için maçtan bahsetmeyeceğim.
CUMARTESİ YAZ – PAZAR KIŞ - 19/12/2011
2010 Haziran’ından bu yana Trabzonspor Basketbol Takımı ile ilgili izlenim ve düşüncelerimi siz değerli okuyucularımla paylaştım.
SİNAN ERDEM GÜNLÜĞÜ - 10/12/2011
TBF haftanın tüm karşılaşmalarını tek güne sıkıştırınca, bize de yayın piyangosundan saat 13:00 maçı çıktı. Ataköy’deki Sinan Erdem Spor Salonu’nda o saatteki maça yetişmek için şehrin diğer ucundan sabahın erken vaktinde yola koyuldum.
SON HUCÜM TARTIŞMASI - 08/12/2011
Trabzonspor Basketbol Takımı’nın Hacettepe Üniversitesi karşısında aldığı mağlubiyet sonrası en çok konuşulan/tartışılan başlık “son hücum”du.
DİRENİŞ VE HÜZÜN - 04/12/2011
Üç haftadan beri, Edirne’deki galibiyetten sonra Hacettepe Üniversitesi maçına odaklanmıştım. Banvit ve Galatasaray gibi zorlu dönemecin ardından yeni yabancıların takıma daha fazla uyum sağlayacağını düşünmüştüm.
ABDİ İPEKÇİ’DEN… - 28/11/2011
Bir yanda anlamsız deplasman yasakları… Diğer yanda Trabzonspor’umuzu izleme ve sessiz de olsa destekleme arzusu…
HACETTEPE’YE HAZIRLIK - 22/11/2011
Banvit… Ülkemizde 2000’li yılların en önemli basketbol organizasyonlardan biri, belki de en iyisi. Altyapılardaki doğru planlamaları, şirket-takım rol paylaşımındaki isabet “Banvit modeli”nden bahsedilmesini sağlıyor.
 Devamı