• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Oğuz Zeytin
oguz.zeytin@gmail.com
PAMUKKALE & RIXOS TURNUVALARI
20/09/2010

  

Oğuz Zeytin - CV ( Yazarın Önceki Yazıları ) zeytin@trabzonbasket.com


PAMUKKALE & RIXOS TURNUVALARI

2010-11 Türkiye Erkekler Basketbol Ligi öncesindeki çalışmalarımız devam ediyor. Trabzon’da başlayan güç (kondisyon) antrenmanlarının ardından yabancı oyuncularımızın da katıldığı Denizli kampı başlamıştı. Buradaki çalışmaların ardından Pamukkale Turnuvası’na katılan ekibimiz ilk maçta PINAR Karşıyaka ile karşılaştı (74–90). Ardından bir diğer İzmir temsilcisi Bornova Belediyesi karşısına çıkan Bordo-Mavililer 77–86 yenildi. Son maçta ise Erdemir Ereğli karşılaşmasında ise 76-68 ile turnuvadaki tek galibiyetimizi aldık.

Bu turnuva boyunca sakatlığından ötürü tecrübeli pivot H. Jamison’dan faydalanamadık. Ayrıca yine sakatlık yaşayan Vuk Radivojevic oynamadığından oyun kurucu pozisyonunda sıkıntı yaşadık. Sakatlığı ciddi olduğundan kendisiyle yollarımızı ayırdık.

Pamukkale Turnuvası’nın ardından geçen yılki başarımızda önemli pay sahiplerinden Fırat Aydemir ile Ümit Milli oyuncumuz Volkan İncekara ile yollarımızı ayırdık.

Antalya’daki Rixos Turnuvası’nda rakiplerimiz daha güçlüydü. İlk maçta Alman Duesseldorf Giants’a karşı maç boyunca iyi bir oyun sergiledik. Setlerin oturmadığı, takımın önemli parçalarının henüz sahne almadığını da ekleyelim. Bu maçı son topta kaybettik: 67–68.

Sonraki rakibimiz Rus Dinamo Moskova idi. Ama maç günü aldığımız bir haberle şok olduk. Yeni transferlerimizden milli oyuncu Evren BÜKER maddi sorunlardan dolayı yasal yollara başvurup takımdan ayrıldı. Khvostov, Voronov ve Zhukanenko gibi milli takım oyuncularına sahip olan Dinamo’nun koçu ise Bazarevich. Kendisi "dahi" diye anılıyor. Bu takımı, gardsız olmamıza ve gün içerisinde yaşanan can sıkıcı gelişmelere rağmen yendik:59–48. Son gün ise Galatasaray Gafe Crown ile oynadık. Maçın ilk yarısında savunma direncimiz çok iyiydi. Hücumda ise yine oyun kurucusuzluğun sıkıntılarını yaşadık. Üçüncü çeyrekte ise GS farkı açtı. Ve maçı kaybettik: 62–79.

Rixos Turnuvası’nda, sakatlığı süren Jamison ve Wright hiç oynamadı. Takımdan ayrılan Evren’i de katarsak maçların sonucunu çok da önemsememeliyiz. Mühim olan, bu takımın yeni olduğunu idrak edebilmektir. Her geçen gün birbirlerine daha iyi uyum sağlayacaklar. Zaten hazırlık maçlarının anlamı da bu değil mi?

Koç A. YAKAN, yaptığı açıklamada sakatlıklardan dolayı beşe beş antrenman yapamamaktan şikâyet etti. Evet, bana göre de haklı. Fakat sayın hocamıza şunu da sormadan edemeyeceğim:

“GS Cafe Crown maçı üçüncü periyotta koptu. 8 oyuncuya şans verdiniz. Peki, farkın 20’ye kadar çıktığı son periyotta kenarda oturan genç oyuncumuz İsmet’i sahaya sürmemenizi bizler anlayamadık. Bu oyuncularımızı, hazırlık maçlarında göremeyeceksek, nerede izleyeceğiz?”

Şimdi 23-25 Eylül tarihleri arasında İzmir’de yapılacak turnuvayı takip edeceğiz. Sırasıyla Olin Edirne, TOFAŞ ve Pınar Karşıyaka ile oynayacağız. 29 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında Bandırma/Balıkesi’de TÜBAD Turnuvası’na katılacağız.

Artık yeni transferimiz gard A. Rasic’in de eklenmesiyle daha derli toplu oynayacağımızı düşünüyorum. Her ne kadar hazırlık maçlarında maç sonucunu çok önemsemesek de kazanma alışkanlığı da edinmeliyiz.

Takımımıza sakatlıksız çalışmalar dilerim. Saygılarımla…

 2700 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

TRABZON’DAN BİR KUPA GEÇTİ - 28/04/2015
Trabzon’dan bir kupa ve sayısız anı geçti üç günde. En sonda söyleyeceklerimle başlayayım: Teşekkürler Trabzonspor!
KARNE ZAMANI - 12/01/2015
Trabzonspor MP için karne zamanı geldi. Karnemizin şablonu biraz farklı olacak, detaya girmeden mini SWOT şeklinde analiz etmeyi uygun gördüm. Sözü uzatmadan başlayalım:
VEDA - 25/12/2011
Sevgili basketbolseverler, Dünkü Pınar KSK maçı ile ilgili yorumlarımı yazmam gerekirdi bu satırlarda. Ancak bizler basketbol konuşmaktan çok kişileri tartıştığımız için maçtan bahsetmeyeceğim.
CUMARTESİ YAZ – PAZAR KIŞ - 19/12/2011
2010 Haziran’ından bu yana Trabzonspor Basketbol Takımı ile ilgili izlenim ve düşüncelerimi siz değerli okuyucularımla paylaştım.
SİNAN ERDEM GÜNLÜĞÜ - 10/12/2011
TBF haftanın tüm karşılaşmalarını tek güne sıkıştırınca, bize de yayın piyangosundan saat 13:00 maçı çıktı. Ataköy’deki Sinan Erdem Spor Salonu’nda o saatteki maça yetişmek için şehrin diğer ucundan sabahın erken vaktinde yola koyuldum.
SON HUCÜM TARTIŞMASI - 08/12/2011
Trabzonspor Basketbol Takımı’nın Hacettepe Üniversitesi karşısında aldığı mağlubiyet sonrası en çok konuşulan/tartışılan başlık “son hücum”du.
DİRENİŞ VE HÜZÜN - 04/12/2011
Üç haftadan beri, Edirne’deki galibiyetten sonra Hacettepe Üniversitesi maçına odaklanmıştım. Banvit ve Galatasaray gibi zorlu dönemecin ardından yeni yabancıların takıma daha fazla uyum sağlayacağını düşünmüştüm.
ABDİ İPEKÇİ’DEN… - 28/11/2011
Bir yanda anlamsız deplasman yasakları… Diğer yanda Trabzonspor’umuzu izleme ve sessiz de olsa destekleme arzusu…
HACETTEPE’YE HAZIRLIK - 22/11/2011
Banvit… Ülkemizde 2000’li yılların en önemli basketbol organizasyonlardan biri, belki de en iyisi. Altyapılardaki doğru planlamaları, şirket-takım rol paylaşımındaki isabet “Banvit modeli”nden bahsedilmesini sağlıyor.
 Devamı