• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Oğuz Zeytin
oguz.zeytin@gmail.com
BARONLAR
17/06/2011

Oğuz Zeytin - CV ( Yazarın Önceki Yazıları ) zeytin@trabzonbasket.com


BARONLAR

Trabzon'da basketbol bitmiştir. Yönetme becerisi olmayan yönetim, takımdan haberi olmayan şehir (taraftar) el ele verdi ve sonu hazırladılar, tebrikler...

Trabzon(spor) bu kafayla yol alamaz. Eleştiriye ve haliyle gelişmeye kapalı, kendisini sorgulatmayan yönetimler, yönetimlerini beğenemeyen ama onları taklit etmekten geri kalmayan taraftarlarıyla Trabzon(spor) sahip olduğu potansiyelin altında her geçen gün sıradanlaşacaktır.

Bilgi yok, gönül (samimiyet) yok! Yeşil, üzerinde Benjamin Franklin olan kâğıt parçası konuşuyor... Trabzonsporluluğu adının önünde sıfat olarak kullanan sözüm ona taraftar, takımının menfaatlerine karşı gelip şahsiyet(sizliği)ni düşünüp cebini dolduruyor.

Böylesine ortamda Trabzonspor Basketbol'un varlığı yokluğundan farksızdır. Çünkü taraftarda karşılığı yoktur bu takımın. Taraftar derken futbolla yatan kalkan tipleri kastediyorum. Umut'a küfrettikçe tatmin olan tipler var ya, Trabzonspor taraftar profili budur.

Hayri Gür Spor Salonu peki ne olacak? 2015 seçimlerinde hemşerilerime havuç olarak uzatılır.

Bu kokuşmuşluk başlı başına mide bulandırıcı. Basketbol gibi güzel bir sporu temiz tutmak lazım.

Zaten "Trabzon futbol şehridir" benim çokbilmiş Trabzonsporluma göre. Basketbol da neymiş?

Suyu bulandırmayın, herkes yediği kadar yesin. Yesin de gün gelecek patlayacaklar, safraları dağılacak. İnşallah o kutsal günde insanların yüzüne bakacak cesarete sahip olurlar.

Yoksa saf yüreklerin elleri ahirette de yakalarındadır.

Otuz yıl önce bir tane İdmanocağı-İdmangücü maçı izlemiş ve şimdi kendisini basketbol uzmanı sananlar gelsin de 2011'in basketbolunu konuşalım. Öyle uzaktan martaval okumayla olmuyor bu işler. Futbolun baronlarından sonra bir yıl içinde basketbolun baronları türemiş Trabzon'da. Gözünü sevdiğimin şehri...2556 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

TRABZON’DAN BİR KUPA GEÇTİ - 28/04/2015
Trabzon’dan bir kupa ve sayısız anı geçti üç günde. En sonda söyleyeceklerimle başlayayım: Teşekkürler Trabzonspor!
KARNE ZAMANI - 12/01/2015
Trabzonspor MP için karne zamanı geldi. Karnemizin şablonu biraz farklı olacak, detaya girmeden mini SWOT şeklinde analiz etmeyi uygun gördüm. Sözü uzatmadan başlayalım:
VEDA - 25/12/2011
Sevgili basketbolseverler, Dünkü Pınar KSK maçı ile ilgili yorumlarımı yazmam gerekirdi bu satırlarda. Ancak bizler basketbol konuşmaktan çok kişileri tartıştığımız için maçtan bahsetmeyeceğim.
CUMARTESİ YAZ – PAZAR KIŞ - 19/12/2011
2010 Haziran’ından bu yana Trabzonspor Basketbol Takımı ile ilgili izlenim ve düşüncelerimi siz değerli okuyucularımla paylaştım.
SİNAN ERDEM GÜNLÜĞÜ - 10/12/2011
TBF haftanın tüm karşılaşmalarını tek güne sıkıştırınca, bize de yayın piyangosundan saat 13:00 maçı çıktı. Ataköy’deki Sinan Erdem Spor Salonu’nda o saatteki maça yetişmek için şehrin diğer ucundan sabahın erken vaktinde yola koyuldum.
SON HUCÜM TARTIŞMASI - 08/12/2011
Trabzonspor Basketbol Takımı’nın Hacettepe Üniversitesi karşısında aldığı mağlubiyet sonrası en çok konuşulan/tartışılan başlık “son hücum”du.
DİRENİŞ VE HÜZÜN - 04/12/2011
Üç haftadan beri, Edirne’deki galibiyetten sonra Hacettepe Üniversitesi maçına odaklanmıştım. Banvit ve Galatasaray gibi zorlu dönemecin ardından yeni yabancıların takıma daha fazla uyum sağlayacağını düşünmüştüm.
ABDİ İPEKÇİ’DEN… - 28/11/2011
Bir yanda anlamsız deplasman yasakları… Diğer yanda Trabzonspor’umuzu izleme ve sessiz de olsa destekleme arzusu…
HACETTEPE’YE HAZIRLIK - 22/11/2011
Banvit… Ülkemizde 2000’li yılların en önemli basketbol organizasyonlardan biri, belki de en iyisi. Altyapılardaki doğru planlamaları, şirket-takım rol paylaşımındaki isabet “Banvit modeli”nden bahsedilmesini sağlıyor.
 Devamı