• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Oğuz Zeytin
oguz.zeytin@gmail.com
GELECEK SEZON HESAPLARI
28/03/2011

  

Oğuz Zeytin - CV ( Yazarın Önceki Yazıları ) zeytin@trabzonbasket.com


  GELECEK SEZON HESAPLARI

Sene başında açıklanan hedeflere ulaşmak için kalan sekiz maçın en altınsını kazanması gerekiyordu Medical Park Trabzonspor’un. Mersin Büyükşehir Belediyesi maçı da bunlardan biriydi. Üstelik sadece kazanmak da yetmiyordu. Diğer taraftan Antalya Büyükşehir Belediye’nin zorlu periyotta beş veya altısını kaybetmeliydi. Açıkçası öngörümde iyimserdim. Çünkü Antalya BŞB dar kadrosuyla güçlü rakiplerine direnemeyecekti. Nitekim Cuma günü Fenerbahçe Ülker karşısında yenildiler. Ve onları bekleyen çok zor maçlar var.

“İyimserdim” dedim çünkü Mersin BŞB’ye kaybetmek aklımın ucundan geçmedi. Evet, her zaman inandığım ilke; sahada oynanmadan maçlar kazanılmıyor. Yani kağıt üstü hesaplar bizleri yanıltabiliyor. Düşmeme mücadelesi veren Mersin BŞB can havliyle oynadı. Hak ettiler, tebrik ederim. Fakat MP Trabzonspor’da anlaşılamaz bir durgunluk var. Heyecansızlık, tepkisizlik, sinmişlik, kabul edilmişlik. Neyi mi? İçinde bulunulan durumu!

Kulüp yapısı, organizasyonunda büyük eksiklikler olan ama tüm bu eksiklikleri şehrin dinamizmiyle örtebilecek şansa sahipken şehrin içinde şehirden uzak bir Trabzonspor Basketbol Takımı görüyoruz. Taraftarla, halkla iletişim kanalları tıkalı. Gündeme gelen her MP Trabzonspor haberi istisnasız olumsuz içeriğe sahip. Ya antrenmana çıkılmamıştır, ya paralar ödenmemiştir, ya antrenman yapacak salon bulunamamıştır.

Bu faktörleri alt alta dizdiğimizde Mersin BŞB mağlubiyeti çok da şaşırtıcı olmamalı.

Ha, bir de tam 13 maçtır Vlade’nin sakatlığından dolayı pivotsuz oynuyoruz. Ve ne büyük tesadüftür ki, 2 sayı farklı kaybedilen maçta rakip takımdaki Mutlu Demir 13 dakikada 11 sayı bırakıyor Trabzonspor potasına. Mutlu Demir kim mi? Sene başında yeterli görmeyip gönderdiğimiz eski oyuncumuz.

*

MP Trabzonspor için geçen hafta play-off hesapları yapmıştık. Bu haftadan itibaren ise “Gelecek Sezon Hesapları” yapılmalıdır.2391 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

TRABZON’DAN BİR KUPA GEÇTİ - 28/04/2015
Trabzon’dan bir kupa ve sayısız anı geçti üç günde. En sonda söyleyeceklerimle başlayayım: Teşekkürler Trabzonspor!
KARNE ZAMANI - 12/01/2015
Trabzonspor MP için karne zamanı geldi. Karnemizin şablonu biraz farklı olacak, detaya girmeden mini SWOT şeklinde analiz etmeyi uygun gördüm. Sözü uzatmadan başlayalım:
VEDA - 25/12/2011
Sevgili basketbolseverler, Dünkü Pınar KSK maçı ile ilgili yorumlarımı yazmam gerekirdi bu satırlarda. Ancak bizler basketbol konuşmaktan çok kişileri tartıştığımız için maçtan bahsetmeyeceğim.
CUMARTESİ YAZ – PAZAR KIŞ - 19/12/2011
2010 Haziran’ından bu yana Trabzonspor Basketbol Takımı ile ilgili izlenim ve düşüncelerimi siz değerli okuyucularımla paylaştım.
SİNAN ERDEM GÜNLÜĞÜ - 10/12/2011
TBF haftanın tüm karşılaşmalarını tek güne sıkıştırınca, bize de yayın piyangosundan saat 13:00 maçı çıktı. Ataköy’deki Sinan Erdem Spor Salonu’nda o saatteki maça yetişmek için şehrin diğer ucundan sabahın erken vaktinde yola koyuldum.
SON HUCÜM TARTIŞMASI - 08/12/2011
Trabzonspor Basketbol Takımı’nın Hacettepe Üniversitesi karşısında aldığı mağlubiyet sonrası en çok konuşulan/tartışılan başlık “son hücum”du.
DİRENİŞ VE HÜZÜN - 04/12/2011
Üç haftadan beri, Edirne’deki galibiyetten sonra Hacettepe Üniversitesi maçına odaklanmıştım. Banvit ve Galatasaray gibi zorlu dönemecin ardından yeni yabancıların takıma daha fazla uyum sağlayacağını düşünmüştüm.
ABDİ İPEKÇİ’DEN… - 28/11/2011
Bir yanda anlamsız deplasman yasakları… Diğer yanda Trabzonspor’umuzu izleme ve sessiz de olsa destekleme arzusu…
HACETTEPE’YE HAZIRLIK - 22/11/2011
Banvit… Ülkemizde 2000’li yılların en önemli basketbol organizasyonlardan biri, belki de en iyisi. Altyapılardaki doğru planlamaları, şirket-takım rol paylaşımındaki isabet “Banvit modeli”nden bahsedilmesini sağlıyor.
 Devamı