• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Oğuz Zeytin
oguz.zeytin@gmail.com
KARADENİZ BULUŞMASI
25/04/2011

  

Oğuz Zeytin - CV ( Yazarın Önceki Yazıları ) zeytin@trabzonbasket.com


KARADENİZ BULUŞMASI

İkinci yarıda bir türlü istediği ritmi bulamayan Medical ParkTrabzonspor, Karadeniz’in diğer temsilcisi Erdemir Ereğli’yi ağırladı. Rakibin etkili oyuncusu Mike Hall sakaktı ve bu maçta parkede yer alamayacaktı. Açıkçası Erdemir’in işi hayli güçtü.

Maç karşılıklı basketlerle başladı. Trabzon cephesinden Milosevic ve Obasohan’ın sayı üretimine Erdemir ise pota altından Thomas’la cevap verdi. İlk periyodu konuk ekip önde geçti. Fakat ikinci çeyrekle birlikte Wright oyuna ağırlığını koymaya başladı. Hakan Demirel takımını çok iyi organize etse de, savunma dozunu artıran Bordo-Mavililer hızlı hücumlardan kolay sayılar buldu.

Üçüncü çeyrekte ise oyunun kontrolü yine MP Trabzonspor’daydı. Barbour ve Thomas’la direnmeye çalışan Erdemir’de Altan’ın 2/10 ve Erkan’ın 3/10 gibi düşük yüzdelerle atması dirençlerini düşürdü. Bu bölümde 16 sayıya kadar çıkan fark maçın bitimine 1:23 kala 4 sayıya indi. Kritik anda Hakan’ın üç sayılık atışı isabetli olmadı ve sonrasındaki faullerle karşılaşma 85-79 MP Trabzonspor üstünlüğüyle sona erdi.

Maçın önemli notlarına bakalım: Erdemir’de Altan ve Erkan’ın düşük şut performansını ilk sıraya koyabilirim. Özellikle M. Hall’un yokluğunda bu iki oyuncu katkı sağlayamadı (Altan bu seneki performansıyla dikkat çekmişti. Savunma gayreti ve penetre kabiliyetiyle takdir ettiğim bir oyuncu).

MP Trabzonspor’un 46 pozisyonuna karşı Erdemir’in 73 pozisyonu var. Çünkü Erdemir tam 21 hücum ribaundu almış. Sezon boyunca savunma ribaundlarında sıkıntı yaşadığımızı düşünürsek gelecek sene için iyi bir pivot ihtiyacını yeniden belirtmek gerekir.

Ve tek gard oynadığımız zaman yaşadığımız top kayıpları sorunumuz! Milosevic’in erken üç faul alması sonrasında yine 17 top kaybı yaptık (Erdemir’in ise sadece 8).

Peki bu kadar kötü ribaund ve top kaybı istatistiklerine rağmen nasıl kazandık derseniz… İçeriden-dışarıdan-faul çizgisinden inanılmaz isabetli attı oyuncularımız. Faul çizgisine tam 31 kez gitmek (15’i Wright) mühim.

Kısacası, zevkli ve mücadele dolu bir karşılaşma oldu Trabzon’da. Bu sonuçla, gelecek sezon ligde yine iki Karadeniz takımı olacak. Erdemir mütevazi bütçesiyle, genç hocası, dolu salonuyla ile ligin en sempatik takımı. Umarım MP Trabzonspor da doğru yapılanma ile gelecek sezon daha yukarıları zorlayacaktır.2230 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

TRABZON’DAN BİR KUPA GEÇTİ - 28/04/2015
Trabzon’dan bir kupa ve sayısız anı geçti üç günde. En sonda söyleyeceklerimle başlayayım: Teşekkürler Trabzonspor!
KARNE ZAMANI - 12/01/2015
Trabzonspor MP için karne zamanı geldi. Karnemizin şablonu biraz farklı olacak, detaya girmeden mini SWOT şeklinde analiz etmeyi uygun gördüm. Sözü uzatmadan başlayalım:
VEDA - 25/12/2011
Sevgili basketbolseverler, Dünkü Pınar KSK maçı ile ilgili yorumlarımı yazmam gerekirdi bu satırlarda. Ancak bizler basketbol konuşmaktan çok kişileri tartıştığımız için maçtan bahsetmeyeceğim.
CUMARTESİ YAZ – PAZAR KIŞ - 19/12/2011
2010 Haziran’ından bu yana Trabzonspor Basketbol Takımı ile ilgili izlenim ve düşüncelerimi siz değerli okuyucularımla paylaştım.
SİNAN ERDEM GÜNLÜĞÜ - 10/12/2011
TBF haftanın tüm karşılaşmalarını tek güne sıkıştırınca, bize de yayın piyangosundan saat 13:00 maçı çıktı. Ataköy’deki Sinan Erdem Spor Salonu’nda o saatteki maça yetişmek için şehrin diğer ucundan sabahın erken vaktinde yola koyuldum.
SON HUCÜM TARTIŞMASI - 08/12/2011
Trabzonspor Basketbol Takımı’nın Hacettepe Üniversitesi karşısında aldığı mağlubiyet sonrası en çok konuşulan/tartışılan başlık “son hücum”du.
DİRENİŞ VE HÜZÜN - 04/12/2011
Üç haftadan beri, Edirne’deki galibiyetten sonra Hacettepe Üniversitesi maçına odaklanmıştım. Banvit ve Galatasaray gibi zorlu dönemecin ardından yeni yabancıların takıma daha fazla uyum sağlayacağını düşünmüştüm.
ABDİ İPEKÇİ’DEN… - 28/11/2011
Bir yanda anlamsız deplasman yasakları… Diğer yanda Trabzonspor’umuzu izleme ve sessiz de olsa destekleme arzusu…
HACETTEPE’YE HAZIRLIK - 22/11/2011
Banvit… Ülkemizde 2000’li yılların en önemli basketbol organizasyonlardan biri, belki de en iyisi. Altyapılardaki doğru planlamaları, şirket-takım rol paylaşımındaki isabet “Banvit modeli”nden bahsedilmesini sağlıyor.
 Devamı