• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Oğuz Zeytin
oguz.zeytin@gmail.com
YENİ HEYECANLAR
02/10/2010

  

Oğuz Zeytin - CV ( Yazarın Önceki Yazıları ) zeytin@trabzonbasket.com


YENİ HEYECANLAR

Trabzon’un denizi kara, havası pusludur. Dağlar, arkasına set çekmiş; dahası Trabzon’u Trabzon’a hapsetmiştir. Bu tutsaklığa tahammül edemeyen insanlar, sevgilerini sıla hasretine çevirip ekmeğin peşinden gitmiştir.

Yolculuklarında akıllarında ve gönüllerinde ilk sıraya hep Trabzonspor’u yerleştirmişlerdir. Yıllarca onların isyanının sözcüsü olmuştur Trabzonspor. O kazandıkça milyonlar mutlu oluyor. Ondan gelecek güzel haberler evde, işte, sokakta yaşadıkları sıkıntıları unutturuyor insanlara…

Trabzonspor ise zihinlerde hep futboldur. Ganita’da veya Uzun Sokak’taki bu düşünce dünyanın en ucundaki gurbetçi Trabzonsporlu için de aynıdır. Biz Trabzon’u Trabzonspor, Trabzonspor’u ise futbol bildik, buna inandık. İnancımız devam ediyor.

Zaman içersinde gelişen ve dönüşen değerlere ayak uydurmakta güçlük çektik. Başarısızlıklar, hayal kırklıkları, pişmanlıklar yaşadık. Üzüntümüzün tahribatını azaltmak için “yeni heyecanlara” ihtiyacımız vardı belki de…

İşte Trabzon’un ve milyonlarca Trabzonsporlunun yeni heyecanı: Medical Park Trabzonspor Basketbol Takımı.

İki sene önce, birkaç kişinin taşın altına eline koyması, gerçekçi planlaması ve hedefleri sonuncunda bu sezon Beko Basketbol Ligi’nde mücadele etme hakkı kazandık. Ülkemizde futbolun ardından gelen en popüler spor olan basketbola yatırım yapmak memnun edici.

Öncelikle şehrimizin ve hatta bölgemizin gençlerine Trabzonspor markası adı altında spor sevgisi daha çok aşılanacak. Onların eğitimine paralel spor yapma tutkusu artırılacak. Böylece ülkemizin geleceği için daha çok umudumuz olacak.

Trabzonspor Basketbol, kentimiz için sosyal aktivite fırsatıdır. Avni Aker’e gidemeyen aileler artık hafta sonları için plan yaparken “basketbol maçına gidelim” diyebilecekler. Hem Trabzonspor’a destek olup hem de keyifli saatler geçebilecekler.

Takımımızdan bahsedecek olursak… Sayın Saner AYAR başkanlığındaki yönetimimiz, Genel Direktörlük görevine tecrübeli Doğan HAKYEMEZ’i getirdiler. Sayın Hakyemez, oyunculuk yıllarının ardından menajer olarak Efes Pilsen, Ülkerspor ve Milli Takım’da görev almıştı. Başlangıç dönemimizde Trabzonsporlular, onun tecrübelerine güveniyorlar. Baş antrenörümüz Sayın Alaeddin YAKAN iki yıldır takımımızı başarıyla çalıştırdı. Ülkerspor altyapısında yetiştirdiği oyuncularla tanınan Yakan ve ekibinden yöremizin gençlik potansiyelinden faydalanmalarını diliyoruz.

Trabzonspor’un adının geçtiği yerde hedef hep en yukarısıdır. Fakat ligde yeni oluşumuz ve rakiplerimizin durumu düşünülerek bu sezon için hedefimiz “ilk altıda yer almak” olarak açıklandı, gayet gerçekçi. Bu doğrultuda transferler yapıldı. Sırbistan Milli Takım oyuncusu Aleksander Rasic ile sözleşme imzalandı. Avrupa basketbolunun tecrübeli oyuncularından Amerikalı Michael Wright takıma katıldı. Fransa Ligi sayı kralı Derrick Obasohan’dan çok şey bekliyoruz. A milli takım seviyesinde oynamış Ersin Görkem, kadromuza derinlik katacak. Efes Pilsen altyapısından yetişmiş, çeşitli yaş gruplarında milli olmuş genç Mutlu Demir’i de takımımıza kattık.


Ağustos ayı başında, yeni sezon hazırlıklarına başlayan takımımızın öncelikli işi uyum sorununu aşmak olacaktır. Şu ana kadar dokuz hazırlık maçı oynadık. Sakatlık sorunlarından dolayı tam kadro çalışamadık, maçlarda bile yedi-sekiz oyuncuyu kullanabildik. Sakatlıkları süren M. Wright ve H. Jamison’ın katılımıyla, A. Rasic’in takıma alışmasıyla daha iyi bir görüntü sergileyeceğiz. Takımda birkaç eksik nokta var, lig başlayana kadar bunların giderileceğini düşünüyoruz.

Sevgili Taka okurları,

Özetlersek 2010 güzüyle birlikte Trabzon’da yeni heyecanlar doğacak. Basketbolda da zaman içersinde başarılar elde edeceğiz,  sevinçler yaşayacağız.

Saygılarımla2416 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

TRABZON’DAN BİR KUPA GEÇTİ - 28/04/2015
Trabzon’dan bir kupa ve sayısız anı geçti üç günde. En sonda söyleyeceklerimle başlayayım: Teşekkürler Trabzonspor!
KARNE ZAMANI - 12/01/2015
Trabzonspor MP için karne zamanı geldi. Karnemizin şablonu biraz farklı olacak, detaya girmeden mini SWOT şeklinde analiz etmeyi uygun gördüm. Sözü uzatmadan başlayalım:
VEDA - 25/12/2011
Sevgili basketbolseverler, Dünkü Pınar KSK maçı ile ilgili yorumlarımı yazmam gerekirdi bu satırlarda. Ancak bizler basketbol konuşmaktan çok kişileri tartıştığımız için maçtan bahsetmeyeceğim.
CUMARTESİ YAZ – PAZAR KIŞ - 19/12/2011
2010 Haziran’ından bu yana Trabzonspor Basketbol Takımı ile ilgili izlenim ve düşüncelerimi siz değerli okuyucularımla paylaştım.
SİNAN ERDEM GÜNLÜĞÜ - 10/12/2011
TBF haftanın tüm karşılaşmalarını tek güne sıkıştırınca, bize de yayın piyangosundan saat 13:00 maçı çıktı. Ataköy’deki Sinan Erdem Spor Salonu’nda o saatteki maça yetişmek için şehrin diğer ucundan sabahın erken vaktinde yola koyuldum.
SON HUCÜM TARTIŞMASI - 08/12/2011
Trabzonspor Basketbol Takımı’nın Hacettepe Üniversitesi karşısında aldığı mağlubiyet sonrası en çok konuşulan/tartışılan başlık “son hücum”du.
DİRENİŞ VE HÜZÜN - 04/12/2011
Üç haftadan beri, Edirne’deki galibiyetten sonra Hacettepe Üniversitesi maçına odaklanmıştım. Banvit ve Galatasaray gibi zorlu dönemecin ardından yeni yabancıların takıma daha fazla uyum sağlayacağını düşünmüştüm.
ABDİ İPEKÇİ’DEN… - 28/11/2011
Bir yanda anlamsız deplasman yasakları… Diğer yanda Trabzonspor’umuzu izleme ve sessiz de olsa destekleme arzusu…
HACETTEPE’YE HAZIRLIK - 22/11/2011
Banvit… Ülkemizde 2000’li yılların en önemli basketbol organizasyonlardan biri, belki de en iyisi. Altyapılardaki doğru planlamaları, şirket-takım rol paylaşımındaki isabet “Banvit modeli”nden bahsedilmesini sağlıyor.
 Devamı