• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Oğuz Zeytin
oguz.zeytin@gmail.com
HAZIRLIK MAÇLARI
13/09/2011

Oğuz Zeytin - CV ( Yazarın Önceki Yazıları ) zeytin@trabzonbasket.com


HAZIRLIK MAÇLARI

Öncelikle TAKA Gazetesi’nde Adem Akpınar’ın, baş antrenör Tolga Öngören ile gerçekleştirdiği röportajı okumanızı tavsiye ederim. Daha önce Radyo Spor’da Eyüp Yıldız’a yaptığı açıklamalarını detaylandırarak vurgulamış hocamız. Yeni sezon öncesi takımın durumu, hedefler açısından fikir verici bir çalışma olmuş.

Orada okuduklarınızdan sonra Trabzonspor’un Almanya’nın Ulm kentinde katıldığı FRITZ & MACZIOL Turnuvası’nda aldığı skorları daha iyi tahlil edebiliriz. İlk maçta ev sahibi Ratiopharm Ulm’a 102 – 51, ikinci maçta ise Hollanda takımı Eiffel Towers Den Bosch’a 90 – 39 kaybettik. Bu skorların hiç ama hiç önemi yok. Neden?

Takım 29 Ağustos’da toplandı. Normal olarak kondisyon çalışmalarını tamamlayıp, teknik – taktik çalışmalara başlanır. Fakat Trabzonspor bu sezon öncesini mecburen sıkıştırılmış bir takvime bağladı. Yani yoğun antrenmanlardan çıktı oyuncularımız. Ve bunlara ek olarak henüz eksik parçalar var takımda. Yabancı skorer oyuncumuz Washington takıma yeni dahil oldu. Oyun kurucu ve pota altında birer eksiğimiz var. Ayrıca rakipler size göre daha hazır. Bunlara ilaveten yaklaşık 15 saatlik bir yolculuk yapıldı maçlardan önce…

Asıl değinmek istediğim nokta şu: Adı üstünde, hazırlık maçı. Setlerinizi deniyorsunuz, takıma katılmış oyuncular bu süreçte birbirini tanıyor. Koç da oyuncuların artılarını eksilerini görüyor. Ama biz bunları göremiyoruz! Hemen kılıçlar çekiliyor. “Takım ligden çekilsin, rezil olduk” diyenler mi ararsınız, istifa isteyenler mi?

Turnuvanın üçüncü ve son maçı Tübingen’e karşı alınan 78-75’lik galibiyet sonrası hava nasıl peki? Taraftar yorumlarına göz atıyorum: “Bu takım iş yapar”.

Daha ilk hazırlık maçları ve gece ile gündüz gibi yorumlar. Kaldı ki maçları da izleyemedik. Hazırlık maçlarında skorun tek anlamı, kazanma alışkanlığı edinmektir. Terzide kıyafet diktiriyorsunuz gibi düşünün… Eğer 5 tane prova yapacaksanız ilkinde denemelerinizi yaparsınız, ilerledikçe görüntü netleşir. Sona doğru yaklaştıkça siz de artık her şey tam olsun istersiniz.

Bu hafta Edirne’de Olin ile iki, gelecek hafta da Ankara’da Türk Telekom ve Hacettepe ile hazırlık maçları var. Lig başlayana kadar daha derli toplu bir görüntü sergileyeceğimize inanıyorum.1853 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

TRABZON’DAN BİR KUPA GEÇTİ - 28/04/2015
Trabzon’dan bir kupa ve sayısız anı geçti üç günde. En sonda söyleyeceklerimle başlayayım: Teşekkürler Trabzonspor!
KARNE ZAMANI - 12/01/2015
Trabzonspor MP için karne zamanı geldi. Karnemizin şablonu biraz farklı olacak, detaya girmeden mini SWOT şeklinde analiz etmeyi uygun gördüm. Sözü uzatmadan başlayalım:
VEDA - 25/12/2011
Sevgili basketbolseverler, Dünkü Pınar KSK maçı ile ilgili yorumlarımı yazmam gerekirdi bu satırlarda. Ancak bizler basketbol konuşmaktan çok kişileri tartıştığımız için maçtan bahsetmeyeceğim.
CUMARTESİ YAZ – PAZAR KIŞ - 19/12/2011
2010 Haziran’ından bu yana Trabzonspor Basketbol Takımı ile ilgili izlenim ve düşüncelerimi siz değerli okuyucularımla paylaştım.
SİNAN ERDEM GÜNLÜĞÜ - 10/12/2011
TBF haftanın tüm karşılaşmalarını tek güne sıkıştırınca, bize de yayın piyangosundan saat 13:00 maçı çıktı. Ataköy’deki Sinan Erdem Spor Salonu’nda o saatteki maça yetişmek için şehrin diğer ucundan sabahın erken vaktinde yola koyuldum.
SON HUCÜM TARTIŞMASI - 08/12/2011
Trabzonspor Basketbol Takımı’nın Hacettepe Üniversitesi karşısında aldığı mağlubiyet sonrası en çok konuşulan/tartışılan başlık “son hücum”du.
DİRENİŞ VE HÜZÜN - 04/12/2011
Üç haftadan beri, Edirne’deki galibiyetten sonra Hacettepe Üniversitesi maçına odaklanmıştım. Banvit ve Galatasaray gibi zorlu dönemecin ardından yeni yabancıların takıma daha fazla uyum sağlayacağını düşünmüştüm.
ABDİ İPEKÇİ’DEN… - 28/11/2011
Bir yanda anlamsız deplasman yasakları… Diğer yanda Trabzonspor’umuzu izleme ve sessiz de olsa destekleme arzusu…
HACETTEPE’YE HAZIRLIK - 22/11/2011
Banvit… Ülkemizde 2000’li yılların en önemli basketbol organizasyonlardan biri, belki de en iyisi. Altyapılardaki doğru planlamaları, şirket-takım rol paylaşımındaki isabet “Banvit modeli”nden bahsedilmesini sağlıyor.
 Devamı