• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Oğuz Zeytin
oguz.zeytin@gmail.com
ŞUT ANTRENMANI
07/05/2011

Oğuz Zeytin - CV ( Yazarın Önceki Yazıları ) zeytin@trabzonbasket.com


  ŞUT ANTRENMANI

Pınar Karşıyaka maç öncesi play-offtaki rakibini öğrenmişti (Efes Pilsen). MP Trabzonspor içinse sıralama dışında pek de önemi yoktu. Geçen haftadan 2 maç ceza alan Snow ve üniversite şampiyonasındaki gençlerinden yoksundu. Gerçi Snow’un olduğu zamanları da gördü bu gözler. Koca sezon 30 lig, 5 de Türkiye Kupası maçında bir saniye bile görev alamayan İsmet ve Kamer ise kaderlerine küsmüş olmalılar.

Maça gelirsek… Hava atışından sona kadar karşılıklı şutlarla rahatlık içerisinde geçti diyebiliriz. Karşıyaka 69 pozisyonun 30’unu çizgi gerisinden kullandı ve 15’inde isabet buldu. Böyle yüksek yüzdeli atan bir takımı nasıl yenebilirsiniz ki? Zaten ilk yarıda 60’ı bulmuştu ev sahibi ekip. Arena’da biletler 1 TL idi. Karşıyakalılar takımlarının play-offa moralli başlaması için salonu doldurmuştu. Oyun kurucuları D. Holston 15 asisti bulurken MP Trabzonspor’un topu paylaşamadığını yine gördük. Toplam asist sayısı Holston kadar; 15!

Evet, Mp Trabzonspor sezonu Wright önderliğinde geçti. Ara sıra diğer arkadaşları da katkı verdiğinde zaten takımın oyunu seviye atlıyordu. Açıkçası birkaç maç dışında bunu pek göremedik. Wright demişken, basına sızan bilgilere göre gelecek yıl için kendisiyle devam edilmek üzere anlaşılmış. Şimdi mühim olan onu tamamlayacak, pota altı savunmasını sertleştirecek, savunma ribaundlarında etkili bir pivot bulabilmek. Bu sezonu düşündüğümüze Mutlu-Jamison-Hakan-Vlade ve Cakic’den alınan katkı ortada.

Ayrıca eski oyuncumuz genç Birkan bugün muazzam oynadı. Ona değinmeden geçemeyeceğim. 12/15 gibi kusursuz bir oranla 31 sayı attı (7/8 üç sayılık). İki yıl önceki kadromuzdan en büyük sıçramayı yapan oyuncu Birkan oldu, çünkü doğru takıma gitti.

Gençlik demişken… 10 – 15 Mayıs tarihleri arasında Genç Erkekler Türkiye Finalleri Trabzon’da yapılacak. Yaş gruplarının en iyileri orada mücadele ederken Trabzonspor basketbol teknik yetkilileri de orada olmalılar. Pahalı transferler kadar önemli olacaktır bu seviyelerde bir veya iki oyuncunun takımımıza katılımı.

2010–11 sezonun takım için istikrarsız, taraftar içinse hayal kırıklıklarıyla geçti. Detaylı incelemeleri önümüzdeki dönemde yapacağız. Şimdilikle yönetime dair spekülasyonların netlik kazanmasını bekliyoruz. Bizim tavsiyemiz bu iki başlılığın sona erdirilmesi ve Trabzonspor bünyesinde basketbol şubesi şeklinde yola devam edilmesi. Ardından görev tanımlarının belirlenmesi, koçun tespiti gibi meseleler var. Onları bir sonraki yazıya bırakalım.2426 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

TRABZON’DAN BİR KUPA GEÇTİ - 28/04/2015
Trabzon’dan bir kupa ve sayısız anı geçti üç günde. En sonda söyleyeceklerimle başlayayım: Teşekkürler Trabzonspor!
KARNE ZAMANI - 12/01/2015
Trabzonspor MP için karne zamanı geldi. Karnemizin şablonu biraz farklı olacak, detaya girmeden mini SWOT şeklinde analiz etmeyi uygun gördüm. Sözü uzatmadan başlayalım:
VEDA - 25/12/2011
Sevgili basketbolseverler, Dünkü Pınar KSK maçı ile ilgili yorumlarımı yazmam gerekirdi bu satırlarda. Ancak bizler basketbol konuşmaktan çok kişileri tartıştığımız için maçtan bahsetmeyeceğim.
CUMARTESİ YAZ – PAZAR KIŞ - 19/12/2011
2010 Haziran’ından bu yana Trabzonspor Basketbol Takımı ile ilgili izlenim ve düşüncelerimi siz değerli okuyucularımla paylaştım.
SİNAN ERDEM GÜNLÜĞÜ - 10/12/2011
TBF haftanın tüm karşılaşmalarını tek güne sıkıştırınca, bize de yayın piyangosundan saat 13:00 maçı çıktı. Ataköy’deki Sinan Erdem Spor Salonu’nda o saatteki maça yetişmek için şehrin diğer ucundan sabahın erken vaktinde yola koyuldum.
SON HUCÜM TARTIŞMASI - 08/12/2011
Trabzonspor Basketbol Takımı’nın Hacettepe Üniversitesi karşısında aldığı mağlubiyet sonrası en çok konuşulan/tartışılan başlık “son hücum”du.
DİRENİŞ VE HÜZÜN - 04/12/2011
Üç haftadan beri, Edirne’deki galibiyetten sonra Hacettepe Üniversitesi maçına odaklanmıştım. Banvit ve Galatasaray gibi zorlu dönemecin ardından yeni yabancıların takıma daha fazla uyum sağlayacağını düşünmüştüm.
ABDİ İPEKÇİ’DEN… - 28/11/2011
Bir yanda anlamsız deplasman yasakları… Diğer yanda Trabzonspor’umuzu izleme ve sessiz de olsa destekleme arzusu…
HACETTEPE’YE HAZIRLIK - 22/11/2011
Banvit… Ülkemizde 2000’li yılların en önemli basketbol organizasyonlardan biri, belki de en iyisi. Altyapılardaki doğru planlamaları, şirket-takım rol paylaşımındaki isabet “Banvit modeli”nden bahsedilmesini sağlıyor.
 Devamı