• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

İsmail Alkan
Kötü Oyuna Galibiyet Morali
24/01/2011

  

alkan@trabzonbasket.com  ( Yazarın Önceki Yazıları )

Bu yazı; TrabzonBasket.Com ve Karadeniz Gazetesi'nde aynı anda yayınlanmaktadır


Kötü Oyuna Galibiyet Morali

Trabzonspor’un 2’si deplasman olmak üzere yakaladığı 3 galibiyet serisi özgüven açısından önemli olduğu kadar, 2 deplasman galibiyetinin ardından özellikle içeride kazanılan Pınar Karşıyaka maçı ise, deplasmanlarda alınan galibiyetlerin tesadüfi olmadığının da bir göstergesiydi.

Kupada 23 sayı farkla safdışı bıraktığımız Bornova’nın, lig’deki ilk maçında bizi 5 sayı farkla yenebilmesi, Trabzonspor’un sezon başı yaşadığı uyum sıkıntısının da belirtisiydi. İşte bu sorunu aşan Trabzonspor, Bornova maçına oldukça hızlı başlayıp 10-2 skor üstünlüğü ele geçirerek ilk molayı aldırdı Kavasoğlu’na.

Molanın devamında da hızını kesmeyen Trabzonspor, Pınar Karşıyaka maçındaki gibi hızlı oyunundan çok kolay sayılar bularak ilk periyotu 24-18 önde geçmeyi başarırken, ilk iki periyot Ersin, Rasic ve Hadi’in etkili oyununa pota altında Ali Karadeniz eşlik edemeyince, zayıf Bornova karşısında ilk devre kopması gereken karşılaşma sadece 9 sayı farkla 46-35 olarak geçildi.

3’ncü periyot başa baş geçerken, Bornova takımının özellikle hucüm ribauntlarındaki üstünlüğü dolayısıyle 20 sayılara kadar çıkan fark erimeye başlayınca, skor tabelasında Trabzonspor lehine sadece 68-57’lik  üstünlüğü yazıyordu.

Trabzonspor-Bornova karşılaşmasının geneline baktığımız zaman; 1’nci ve 4’ncü periyotun bazı bölümlerinde iyi oynayan bir Trabzonspor izlerken, kadro yapısı olarak Trabzonspor’un çok çok gerisinde olan ve hızla küme düşme potasına doğru giden Bornova’nın 18’i hucüm olmak üzere, toplamda 42-32’lik ribaunt üstünlüğünü açıklamak mümkün değil.

Bornova’dan birkaç gömlek üstün olan Trabzonspor’un, yakaladığı galibiyetler serisi dolayısıyle biraz havaya girdiği ve bu hava neticesinde Karşıyaka karşılaşmasında gördüğümüz disiplinli oyun düzeninden uzaklaşarak Bornova karşılaşmasına çıktığını  gözlemledik. Buna önlem alınmalı.

Her ne kadar daha farklı bir skor bekleyip oynanan oyundan memnun olmasak da,Trabzonspor’un basketboldaki tatlı belalısı Bornova karşısında almış olduğu bu galibiyetin tek olumlu tarafı, galibiyetler serisinin devamı ve olası eşleşmelerdeki üstünlüğü olmuştur.

 2854 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BASKETBOL POKER MASASI! - 26/07/2018
Son yaşananlar adeta poker masasını andırıyor diyerek başlayalım…
BU CAMİA SENİ TAŞIMAZ! - 16/05/2018
Basketbol için çırpınan, fikir üreten, yöneten, çalışan, emek veren, tribünde destekleyen, eleştiren veya sahiplenen, kısaca kendisini Trabzon’da basketbolun bir parçası olarak gören kim varsa arka planda hor görüp aşağılarken,
ONUR MÜCADELESİ - 08/05/2018
Şöyle maç öncesine baktığımız zaman karşılaşmanın favorisi hiç kuşku yok ki Yeşilgiresun Belediyespor’du.
MUTLU SON’A(!) BİR ADIM DAHA! - 24/04/2018
Ligin 26. Haftasında Demir İnşaat Büyükçekmece’ye karşı geri dönen iki yabancımızla çıktığımız maçta beklediğimiz gibi mağlup olarak küme düşme hattına bir adım daha yaklaştık.
BU AYIP HEPİNİZİN - 17/04/2018
Basketbolda “Geliyorum” diyen ve sürekli uyardığım kriz sonunda patlayarak Trabzonspor markasını yerle bir etti.
ATEŞTEN GÖMLEK - 10/04/2018
Öncelikle kimsenin yanaşma cesareti gösteremediği çok zor bir dönemde ateşten gömleği giyerek Trabzonspor’a sahip çıkma cesaretini gösteren Ahmet Ağaoğlu ve ekibini kutluyorum.
GOLFU SEVEN - 03/04/2018
Kolay iş değil. Olabilecek çoğu insan uzak dururken, Ahmet Ağaoğlu ise çok zor bir dönemde Trabzonspor başkanlığına adaylığını açıklama cesaretini gösterdi.
YANLIŞTAN DÖN BE USTA? - 27/03/2018
Yazmayacağım diyorum ama yazmadan da olmuyor çünkü canım yanıyor.
AİDİYET DUYGUSU KAYBOLUNCA - 20/03/2018
Ligin 21. Haftasında eski koçumuz Nenad Markovic’in çalıştırdığı Gaziantep Basketbolu 91-86 mağlup eden Trabzonspor çok kritik bir galibiyet aldı.
 Devamı