• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

İsmail Alkan
ÖNÜMÜZE BAKALIM
10/03/2012

alkan@trabzonbasket.com ( Yazarın Önceki Yazıları )


ÖNÜMÜZE BAKALIM

Geçtiğimiz hafta Hayri Gür’de Olin’i deviren, hafta arasında ise Bandırma deplasmanında hakemler tarafından biçilip galibiyeti elinden alınan Trabzonspor’un Galatasaray MP karşılaşması, evinde oynayacağı birbirinden zorlu 4 karşılaşmadan ilkiydi. Ve her ne kadar zor olsa da hedef mutlak galibiyetti.

Banvit karşılaşmasında emekleri, alın terleri ellerinden alınan kocaman yürekli dev adamlar, Trabzonspor taraftarını kısmi de olsa arkasına alarak başladı parkedeki onur mücadelelerine.

Fakat karşımızda, Beko Basketbol Ligi’ni aşmış, Eurolige temsilcisi çok güçlü bir takım vardı. Yenilmek sıradan olsa da, yenmek Trabzonspor açısından paha biçilemez değerdeydi. Fakat olmadı.

Robinson’dan eksik başlamamıza rağmen fena da başlamamıştık. Galatasaray MP, Pota altında Elton’un etkili oyununu durdurmakta güçlük çekince ilk 5 dakika Elton-GS mücadelesi izledik sanki.

Elton’un pota altındaki mücadelesine dışarıda Gibson da dış atışlarıyla destek verince ilk devrenin skor yükünü bu ikili sırtlamış oldu. Fakat soyunma odasına girmeden GS farkı da 6 sayıya çıkarmıştı.

İkinci devre ise Galatasaray MP oyundaki ağırlığını iyice hissettirmeye başladı. Trabzonspor ise  ilk devre suskun olan Lakovic ve Shumpert’i durduramadı. Öyle ki; İlk 2 periyot sayısı bulunmayan Shumpert, ikinci devre potamıza tam 22 sayı bıraktı. Keza ilk devre 8 sayısı bulunan Lakovic’de 19 sayıya çıkınca fark da çift haneli rakamlara çıkıverdi.

Skor anlamında Elton ve Gibson’a ikinci devre Umut Yenice’den başka destek gelemeyince Galatasaray’ı yenmek mümkün olamazdı, olmadı da zaten.

Maçın beki de kırılma anı; Kerem Özkan’a çalınan ve devamında maçın koptuğu teknik faul idi. Bandırma deplasmanında galibiyeti elinden alan hakemlerin bu maçta Trabzonspor’a sıfır toleransla yaklaşmaları, sürekli koç Halil Üner’i kenarda uyarıp Kerem Özkan’a tereddütsüz teknik çalarken; ilk devre Shuppert’e çalınan bir faulde, teknik çalınması gerekirken Shumpert’in ısrarlı sert itirazlarını görmezden gelmeleri bu ligde bu hakemlerle işimizin oldukça zor olduğunun göstergesiydi.

Galatasaray’ı yenebilsek ekstra bir galibiyeti hanemize yazacaktık ama olmadı. Canları sağ olsun. Şimdi çok daha iyi hazırlanıp önümüze bakma zamanı.

Hayri Gür'de oynanan Galatasaray karşılaşması bizim için ne kadar önemli idi ise, geçtiğimiz yıl sponsorumuz olan ve bizi bırakan, bu yıl ise Galatasaray’a döktüğü milyon dolarlarla uçmasını sağlayan Trabzonlu Muharrem Usta açısından da birazcık önemi vardı sanırım.

Acaba Muharrem bey bu karşılaşmayı izlerken neler düşündü çok merak ediyorum!

TrabzonBasket.Com3693 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BASKETBOL POKER MASASI! - 26/07/2018
Son yaşananlar adeta poker masasını andırıyor diyerek başlayalım…
BU CAMİA SENİ TAŞIMAZ! - 16/05/2018
Basketbol için çırpınan, fikir üreten, yöneten, çalışan, emek veren, tribünde destekleyen, eleştiren veya sahiplenen, kısaca kendisini Trabzon’da basketbolun bir parçası olarak gören kim varsa arka planda hor görüp aşağılarken,
ONUR MÜCADELESİ - 08/05/2018
Şöyle maç öncesine baktığımız zaman karşılaşmanın favorisi hiç kuşku yok ki Yeşilgiresun Belediyespor’du.
MUTLU SON’A(!) BİR ADIM DAHA! - 24/04/2018
Ligin 26. Haftasında Demir İnşaat Büyükçekmece’ye karşı geri dönen iki yabancımızla çıktığımız maçta beklediğimiz gibi mağlup olarak küme düşme hattına bir adım daha yaklaştık.
BU AYIP HEPİNİZİN - 17/04/2018
Basketbolda “Geliyorum” diyen ve sürekli uyardığım kriz sonunda patlayarak Trabzonspor markasını yerle bir etti.
ATEŞTEN GÖMLEK - 10/04/2018
Öncelikle kimsenin yanaşma cesareti gösteremediği çok zor bir dönemde ateşten gömleği giyerek Trabzonspor’a sahip çıkma cesaretini gösteren Ahmet Ağaoğlu ve ekibini kutluyorum.
GOLFU SEVEN - 03/04/2018
Kolay iş değil. Olabilecek çoğu insan uzak dururken, Ahmet Ağaoğlu ise çok zor bir dönemde Trabzonspor başkanlığına adaylığını açıklama cesaretini gösterdi.
YANLIŞTAN DÖN BE USTA? - 27/03/2018
Yazmayacağım diyorum ama yazmadan da olmuyor çünkü canım yanıyor.
AİDİYET DUYGUSU KAYBOLUNCA - 20/03/2018
Ligin 21. Haftasında eski koçumuz Nenad Markovic’in çalıştırdığı Gaziantep Basketbolu 91-86 mağlup eden Trabzonspor çok kritik bir galibiyet aldı.
 Devamı