• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

İsmail Alkan
ACI VEREN TESPİTLER (Yönetimsel)
22/05/2011

alkan@trabzonbasket.com ( Yazarın Önceki Yazıları )

Bu yazı; TrabzonBasket.Com ve Karadeniz Gazetesi'nde aynı anda yayınlanmaktadır


ACI VEREN TESPİTLER (Yönetimsel)

Bu yazımızı yönetimsel bölüme ayıralım. Gerçi küsenler, darılanlar, hatta geçmiş yönetimleri eleştirdiğimizde yaşadığımız gibi, tavır koyanlar da olacaktır. Olsun, alışığız!

Geçmiş yönetim, basketbol Kulübüne gerçek anlamda “kulüp” havası verip, medyayı en etkin şekilde kullanabilirken, ciddi eleştiriler alsalar da, kulübün menfaatleri doğrultusunda bir kuruşun bile hesabını yapabiliyorlardı.

Yanlışları yok muydu ? Tabii ki vardı. Çekinmeden eleştirilerimizi de yaptık zamanında.
Ama sonuç itibariyle geçmiş ekip, şampiyon bir takım bıraktı ortaya. Ve Saner Ayar’ın dediği gibi, bayrağı alan yeni yönetim, çıtayı daha da yukarıya çıkarmakla mükellefti.

 Fakat çıkaramadılar. Çıkaramadıkları gibi, tepedeki çıtayı da neredeyse dibe indirdiler.

-Pilot takımı kuramayıp, bir jenerasyonu kaybetme noktasına getirdiler.

-Dışarıya bilgi sızdırıyor bahanesiyle evine ekmek götüren çalışanı kapı dışarı ederken; kulüp içinde kalması gereken özelleri dışarıya servis edenleri, laf taşıyıp insanları bir birine kırdırmayı hedefleyenleri içeriye aldılar.

-Oyuncularımızı yaya bırakıp, dünya yıldızı Rasic’e 19 mayıs’ın duvarlarını tekmelettiler.

-Altyapımızdan Trabzon’un genç ve en yetenekli hocalarını kovup, kendi çocuklarını dahi emanet etmeyeceklerini altyapı sorumlusu yaptılar. Yetmedi, Antalya’dan hoca getirip kovdular ve altyapımızı tarihinde ilk kez tüm kategorilerde başarısızlığa mahküm ettiler.

-Trabzonspor’dan bir araç bile almayı beceremeyip, minik takımımızı turnuvaya belediye otobüsüyle götürdüler.

-Kadrosunda dünya yıldızları bulunan takımımıza, koca sezon boyunca bir kez bile seminer ve toplantılar gibi aktiviteler yaptıramayıp, kamuoyuyla bütünleştirmediler.

-Başkan Saner Ayar, KTÜ’de organize ettiğimiz panele İstanbul’dan tereddütsüz gelebilirken, yöneticilerimiz, basketbol kulübüne şampiyonluk özel ödülünün verileceği BordoMavi.Net’in ödül törenine gelmeyip, kulübün güvenlik görevlisini gönderdiler.

Keza Gençlik Spor’la yapılan kavga gürültüler ve salona yatırılan ağır bedeller.

Bu liste uzar gider.

Varını yoğunu bu işe adayan başkanını ve yönetim içerisinde basketbolumuza ciddi katkı veren yöneticileri ayrı tutarak, yaptığımız eleştirilere baktığımız zaman; basketbol kulübü çok ciddi hatalar yapmıştır. Ve bu hatalar, Trabzonspor isminin ve marka değerinin çok ciddi anlamda zedelenmesine yol açmıştır.2742 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BASKETBOL POKER MASASI! - 26/07/2018
Son yaşananlar adeta poker masasını andırıyor diyerek başlayalım…
BU CAMİA SENİ TAŞIMAZ! - 16/05/2018
Basketbol için çırpınan, fikir üreten, yöneten, çalışan, emek veren, tribünde destekleyen, eleştiren veya sahiplenen, kısaca kendisini Trabzon’da basketbolun bir parçası olarak gören kim varsa arka planda hor görüp aşağılarken,
ONUR MÜCADELESİ - 08/05/2018
Şöyle maç öncesine baktığımız zaman karşılaşmanın favorisi hiç kuşku yok ki Yeşilgiresun Belediyespor’du.
MUTLU SON’A(!) BİR ADIM DAHA! - 24/04/2018
Ligin 26. Haftasında Demir İnşaat Büyükçekmece’ye karşı geri dönen iki yabancımızla çıktığımız maçta beklediğimiz gibi mağlup olarak küme düşme hattına bir adım daha yaklaştık.
BU AYIP HEPİNİZİN - 17/04/2018
Basketbolda “Geliyorum” diyen ve sürekli uyardığım kriz sonunda patlayarak Trabzonspor markasını yerle bir etti.
ATEŞTEN GÖMLEK - 10/04/2018
Öncelikle kimsenin yanaşma cesareti gösteremediği çok zor bir dönemde ateşten gömleği giyerek Trabzonspor’a sahip çıkma cesaretini gösteren Ahmet Ağaoğlu ve ekibini kutluyorum.
GOLFU SEVEN - 03/04/2018
Kolay iş değil. Olabilecek çoğu insan uzak dururken, Ahmet Ağaoğlu ise çok zor bir dönemde Trabzonspor başkanlığına adaylığını açıklama cesaretini gösterdi.
YANLIŞTAN DÖN BE USTA? - 27/03/2018
Yazmayacağım diyorum ama yazmadan da olmuyor çünkü canım yanıyor.
AİDİYET DUYGUSU KAYBOLUNCA - 20/03/2018
Ligin 21. Haftasında eski koçumuz Nenad Markovic’in çalıştırdığı Gaziantep Basketbolu 91-86 mağlup eden Trabzonspor çok kritik bir galibiyet aldı.
 Devamı