• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

İsmail Alkan
Gündemden Başlıklar / Pilot Takım
18/08/2010

alkan@trabzonbasket.com

( Yazarın Önceki Yazıları )


Bu yazı; TrabzonBasket.Com ve Karadeniz Gazetesinde aynı anda yayınlanmaktadır.
Gündemden Başlıklar / Pilot Takım
18 Ağustos 2010 Çarşamba

Son yazımızın başlığını "Özgürlüğe Kelepçe" koyarak çevreye ayırmış ve basketbol gündemimize yatay geçiş yapalım demiştik.

Her ne kadar sezon daha başlamasa da basketbolda gündemimiz oldukça yoğun.

Örneklemek gerekirse; tamamen sponsorlarla yapılacağı beyan edilen ve bizim de bu yönde yazılar yazdığımız 19 Mayıs Kapalı Spor Salonumuzun arapsaçına dönmek üzere olan tadilatı, iki kulüp arasında özellikle spor okulları ve hocalar konusunda yaşanan sorunlar neticesinde tamamen basketbol derneğine devredilen altyapımız ve Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin son dakikada Bölgesel Ligde (EBBL) takım kurma kararı.

Salon konusuna ve özellikle altyapımızdaki mevcut yapılanmaya sonraki yazılarımızda yer vereceğimizi belirterek pilot takım konusuna değinelim.

Takip edenler bilirler. Hayrettin Hacısalihoğlu ile yaptığım röportajda, Hayrettin Bey, KTÜ’nün kesinlikle basketbolun içerisinde olması gerektiğini belirtmişti.

Ve gördük ki Trabzonspor, basketbolda pilot takım uygulaması projesinin maddi yatırım boyutunu üstlenerek, KTÜ’nün Bölgesel Ligde (EBBL) takım kurmasının önünü açtı.

Sayın rektörümüz İbrahim Özen’in çok istemesine rağmen üniversiteler spor kulüplerine kendi iç bünyelerinden maddi kaynak aktaramıyor. Hal böyle olunca proje başlamadan sonlanıyordu ki Hayrettin Bey Trabzonspor adına projenin maddi boyutunu üstlenerek noktayı koydu.

KTÜ’nün basketbolun içerisine adım atması iki kelimeyle geçiştirilecek bir olay değil. Gerek gençlerimizin eğitimi, gerek seyirci potansiyeli, gerek genç ve dinamik yapısıyla basketbolumuza ciddi anlamda soluk aldıracak, tabana yayılmasında katkıları olacaktır.

Zaten KTÜ’nün, kültür sporu diye algıladığımız basketbolun içinde olmaması düşünülemezdi.

Yıllardır altyapımızdan yetişen nice sporcularımız üniversite eğitimleri nedeniyle elimizden uçup gitmişti. Artık bu yapılanma; bin bir meşakkatle yatırım yapılıp yetiştirilen sporcularımızın eğitim nedeniyle bizlerden kopmalarına son verirken, genç ve yetenekli sporcularımızı KTÜ vasıtasıyla Trabzonspor’a kazandıracaktır.

Daha düne kadar iki kulüp arasında yaşanan sıkıntılar nedeniyle basketbola aslında pek de sıcak bakmayan Hayrettin Bey’in, bugün basketbolun önünü açması üzerinde düşünülecek bir duruş ve tavırdır. Nice yazılarımızda eleştirsek de, hakkı da teslim etmek lazım.

Bu vesileyle; bu kararın çıkmasında yoğun çaba harcayan Doğan Hakyemez hocamızı unutmadan, basketbolumuzun geleceği adına bu önemli karara imza atan KTÜ adına Sn. İbrahim Özen Bey’e, Trabzonspor Kulübü adına Sn. Hayrettin Bey’e ve bu uğurda katkıları olan tüm değerlere teşekkürlerimizi gönderirken, teknik yapılanmada eğitim/antrenör belgesi gibi kıstaslara aman dikkat diyoruz.

Eğer ki devamı getirilebilirse iyi bir iş başarıldı. Artık KTÜ’nün hedefi bölgesel değil, 2. Lig (TB2L) olmalı.2685 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BASKETBOL POKER MASASI! - 26/07/2018
Son yaşananlar adeta poker masasını andırıyor diyerek başlayalım…
BU CAMİA SENİ TAŞIMAZ! - 16/05/2018
Basketbol için çırpınan, fikir üreten, yöneten, çalışan, emek veren, tribünde destekleyen, eleştiren veya sahiplenen, kısaca kendisini Trabzon’da basketbolun bir parçası olarak gören kim varsa arka planda hor görüp aşağılarken,
ONUR MÜCADELESİ - 08/05/2018
Şöyle maç öncesine baktığımız zaman karşılaşmanın favorisi hiç kuşku yok ki Yeşilgiresun Belediyespor’du.
MUTLU SON’A(!) BİR ADIM DAHA! - 24/04/2018
Ligin 26. Haftasında Demir İnşaat Büyükçekmece’ye karşı geri dönen iki yabancımızla çıktığımız maçta beklediğimiz gibi mağlup olarak küme düşme hattına bir adım daha yaklaştık.
BU AYIP HEPİNİZİN - 17/04/2018
Basketbolda “Geliyorum” diyen ve sürekli uyardığım kriz sonunda patlayarak Trabzonspor markasını yerle bir etti.
ATEŞTEN GÖMLEK - 10/04/2018
Öncelikle kimsenin yanaşma cesareti gösteremediği çok zor bir dönemde ateşten gömleği giyerek Trabzonspor’a sahip çıkma cesaretini gösteren Ahmet Ağaoğlu ve ekibini kutluyorum.
GOLFU SEVEN - 03/04/2018
Kolay iş değil. Olabilecek çoğu insan uzak dururken, Ahmet Ağaoğlu ise çok zor bir dönemde Trabzonspor başkanlığına adaylığını açıklama cesaretini gösterdi.
YANLIŞTAN DÖN BE USTA? - 27/03/2018
Yazmayacağım diyorum ama yazmadan da olmuyor çünkü canım yanıyor.
AİDİYET DUYGUSU KAYBOLUNCA - 20/03/2018
Ligin 21. Haftasında eski koçumuz Nenad Markovic’in çalıştırdığı Gaziantep Basketbolu 91-86 mağlup eden Trabzonspor çok kritik bir galibiyet aldı.
 Devamı