• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

İsmail Alkan
Asım Pars’ın hediyesi!
05/12/2010

  

alkan@trabzonbasket.com  ( Yazarın Önceki Yazıları )

Bu yazı; TrabzonBasket.Com ve Karadeniz Gazetesinde aynı anda yayınlanmaktadır


Asım Pars’ın hediyesi!
05 Aralık 2010 Pazar

Ligde sıkıntılı günler yaşayan her takım için önemli bir maçtı. Sıradan takım görüntüsüne dönüşen Trabzonspor için ise çok daha önemliydi.

Alınan 6 mağlubiyetin de etkisiyle ilk kez tribünlerde yer yer  boşluklar, taraftarda ise bir karamsarlık hakimdi. İşte bu görüntüler eşliğinde başlayan karşılaşma, her iki takım açısından da stresli geçeceği belliydi.

Öyle de oldu zaten.

 Mersin 3 hucümdan yakaladığı fırsatları sayıya çeviremeyince Trabzonspor 8-0’lık bir seri yakaladı ve ilk molayı aldırdı Mete Babaoğlu’na.

8-0’lık lehimize olan skorun rahatlığıyla “rahat bir galibiyet alırız” düşüncesine kapılanlar dakikalar geçtikce yanıldığı görüldü.

Trabzonspor ilk devre dış atışlarla skor bulmaya çalışırken, Drago’nun gününde olmaması ve daha önce antrenmanlarda “bu bize ilaç olmaz” dediğim savruk oyununu parkelere yansıtınca pota altında bir türlü etkili olamadığımız gibi, skor da üretemedik.

Mersin takımının sık sık başvurduğu ve etkili olduğu ikili oyunları bir kez yapabildik. Jamison’un pota altında etkinliği de aradık böylece.

Bir başka önemli nokta ise, rakibin 29 sayı atan skorerini bir türlü durduramadık. Sadece son periyot İlker’in sıkı savunmasıyla skor üretemeyince ibre de bize döndü.

Galibiyetin asıl mimarı ise son dakikalarda pota altında boş atışları sayıya çeviremeyen Asım Pars oldu diyebiliriz. Mete hoca Asım yerine Mutlu Demir’i son dakikalarda kullanmış olsaydı bu maç gitmişti.


Kısaca, kötü bir takıma karşı kötü bir oyun ve Asım Pars’ın da yardımıyla zorla gelen bir galibiyet.

 2681 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BASKETBOL POKER MASASI! - 26/07/2018
Son yaşananlar adeta poker masasını andırıyor diyerek başlayalım…
BU CAMİA SENİ TAŞIMAZ! - 16/05/2018
Basketbol için çırpınan, fikir üreten, yöneten, çalışan, emek veren, tribünde destekleyen, eleştiren veya sahiplenen, kısaca kendisini Trabzon’da basketbolun bir parçası olarak gören kim varsa arka planda hor görüp aşağılarken,
ONUR MÜCADELESİ - 08/05/2018
Şöyle maç öncesine baktığımız zaman karşılaşmanın favorisi hiç kuşku yok ki Yeşilgiresun Belediyespor’du.
MUTLU SON’A(!) BİR ADIM DAHA! - 24/04/2018
Ligin 26. Haftasında Demir İnşaat Büyükçekmece’ye karşı geri dönen iki yabancımızla çıktığımız maçta beklediğimiz gibi mağlup olarak küme düşme hattına bir adım daha yaklaştık.
BU AYIP HEPİNİZİN - 17/04/2018
Basketbolda “Geliyorum” diyen ve sürekli uyardığım kriz sonunda patlayarak Trabzonspor markasını yerle bir etti.
ATEŞTEN GÖMLEK - 10/04/2018
Öncelikle kimsenin yanaşma cesareti gösteremediği çok zor bir dönemde ateşten gömleği giyerek Trabzonspor’a sahip çıkma cesaretini gösteren Ahmet Ağaoğlu ve ekibini kutluyorum.
GOLFU SEVEN - 03/04/2018
Kolay iş değil. Olabilecek çoğu insan uzak dururken, Ahmet Ağaoğlu ise çok zor bir dönemde Trabzonspor başkanlığına adaylığını açıklama cesaretini gösterdi.
YANLIŞTAN DÖN BE USTA? - 27/03/2018
Yazmayacağım diyorum ama yazmadan da olmuyor çünkü canım yanıyor.
AİDİYET DUYGUSU KAYBOLUNCA - 20/03/2018
Ligin 21. Haftasında eski koçumuz Nenad Markovic’in çalıştırdığı Gaziantep Basketbolu 91-86 mağlup eden Trabzonspor çok kritik bir galibiyet aldı.
 Devamı