• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

İsmail Alkan
DİRİLİŞ
03/04/2011

  

alkan@trabzonbasket.com  ( Yazarın Önceki Yazıları )

Bu yazı; TrabzonBasket.Com ve Karadeniz Gazetesi'nde aynı anda yayınlanmaktadır


  DİRİLİŞ

Hafta başından beri basketbol takımında yaşananlar gündemi o kadar çok meşgul etti ki, bırakın basketbolcularımızı, bizler bile Olin karşılaşmasına konsantre olamadık.

Trabzonsporlu basketbolcular sadece Çarşamba ve Perşembe günü set idmanı yaparken, dün akşam izlediğim Olin takımının idmanında ise kemik sesleri geliyordu.

Bir tarafta zihinleri allak bullak olmuş, lig maratonundan uzaklaşarak tamamen farklı noktalara odaklanmış bir takım ve koç, diğer tarafta ise, “takım” olmayı başarmış, play-off’u garantilemiş fakat sıralamasını beğenmeyerek üst sıraları zorlamaya başlamış bir takım ve kafası rahat bir koç.

Varın iki takım arasındaki farkı siz düşünün.

Tüm bu olumsuzlukları düşündüğümüzde, bu maçın Trabzonspor’un lehine bitmesi bizler için olduğu kadar, tüm basketbol kamuoyu için de sürpriz olacaktı haliyle. Öyle de oldu.

Karşılaşma  başladığında ise parkede üst düzey basketbol oynayan, savunmada ilk kez bu kadar istekli, hucum organizasyonunda pas trafiğini iyi yöneten, doğru zamanda doğru şutla sayı üreten oyuncularımız ve Olin potasına tam 33 sayı bırakan Ali Karadeniz.

Bunların yanında “elveda” dercesine basketbol resitali sunan Rasic ve yanında İgor’un oyunu yönetmesi. Ersin’in topladığı 10 ribaunt ve Hadi Özdemir’in pota altında dev cüsseli Samardjiski’ye karşı verdiği inanılmaz mücadele.

“Takım” olmanın en önemli göstergesi olan asistlerde 25-15 gibi üstünlüğümüz ve son haftalarda yukarıya doğru tırmanan top kayıplarımızın 10 gibi bir rakamda tutulması.

Çok detaya inmeye gerek yok. Basketbolun en temel olmazsa olmazı olan savunma ve mücadeleyi bir araya getirdiğiniz, yanına da ribaunt, asist ve top kaybı gibi istatistiki bilgileri lehinize çevirdiğiniz zaman kazanamamanız için bir sebep yoktur.

Hafta başından beri yaşanan kriz sonunda gelen bu galibiyet bizler için sürpriz olurken, Trabzonspor için ise adeta bir “diriliş” olmuştur.

Ve yaşanan sıkıntılara el koyan iki isim, Sadri Şener ve Muharrem Usta’nın protokol tribününde yer alması, özellikle de Sadri Şener’in uzun zaman sonra ilk kez basketbol maçına gelip yine ilk kez galibiyetle tanışması ise hoş bir mutluluk oldu diyebiliriz.2405 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BASKETBOL POKER MASASI! - 26/07/2018
Son yaşananlar adeta poker masasını andırıyor diyerek başlayalım…
BU CAMİA SENİ TAŞIMAZ! - 16/05/2018
Basketbol için çırpınan, fikir üreten, yöneten, çalışan, emek veren, tribünde destekleyen, eleştiren veya sahiplenen, kısaca kendisini Trabzon’da basketbolun bir parçası olarak gören kim varsa arka planda hor görüp aşağılarken,
ONUR MÜCADELESİ - 08/05/2018
Şöyle maç öncesine baktığımız zaman karşılaşmanın favorisi hiç kuşku yok ki Yeşilgiresun Belediyespor’du.
MUTLU SON’A(!) BİR ADIM DAHA! - 24/04/2018
Ligin 26. Haftasında Demir İnşaat Büyükçekmece’ye karşı geri dönen iki yabancımızla çıktığımız maçta beklediğimiz gibi mağlup olarak küme düşme hattına bir adım daha yaklaştık.
BU AYIP HEPİNİZİN - 17/04/2018
Basketbolda “Geliyorum” diyen ve sürekli uyardığım kriz sonunda patlayarak Trabzonspor markasını yerle bir etti.
ATEŞTEN GÖMLEK - 10/04/2018
Öncelikle kimsenin yanaşma cesareti gösteremediği çok zor bir dönemde ateşten gömleği giyerek Trabzonspor’a sahip çıkma cesaretini gösteren Ahmet Ağaoğlu ve ekibini kutluyorum.
GOLFU SEVEN - 03/04/2018
Kolay iş değil. Olabilecek çoğu insan uzak dururken, Ahmet Ağaoğlu ise çok zor bir dönemde Trabzonspor başkanlığına adaylığını açıklama cesaretini gösterdi.
YANLIŞTAN DÖN BE USTA? - 27/03/2018
Yazmayacağım diyorum ama yazmadan da olmuyor çünkü canım yanıyor.
AİDİYET DUYGUSU KAYBOLUNCA - 20/03/2018
Ligin 21. Haftasında eski koçumuz Nenad Markovic’in çalıştırdığı Gaziantep Basketbolu 91-86 mağlup eden Trabzonspor çok kritik bir galibiyet aldı.
 Devamı