• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

İsmail Alkan
KRİTİK MAĞLUBİYET!
03/12/2011

alkan@trabzonbasket.com ( Yazarın Önceki Yazıları )

Bu yazı; TrabzonBasket.Com ve TAKA Gazetesi'nde aynı anda yayınlanmaktadır

KRİTİK MAĞLUBİYET!

Bazen öyle maçlar vardır ki, çok önemli, çok kritiktir. Sezon öncesi sezon sonunu düşünürsünüz.

İşte bu maçların belki de en önemlisiydi Hacettepe maçı. Haftaya 6 mağlubiyet, 1 galibiyetle giren Trabzonspor, 2 galibiyet ve 5 mağlubiyetli Hacettepe Üniversitesini ağırladı.

Tıpkı geçtiğimiz sezon Yakan'lı dönemdeki aynı galibiyet ve yine aynı mağlubiyetli hafta gibi.

Bu bilinçle parkelere ayak basan Trabzonsporlu basketbolcuların ayakları titriyordu. Nitekim Hacettepe’nin 36-44’lık üstünlüğüyle biten ilk devre parkelerde lise takımı gibi bir Trabzonspor, kolej takımı gibi rahat ve kendinden emin oynayan bir Hacettepe vardı.

İkinci devre ise tam tersi bir görüntü vardı karşımızda. Kerem Özkan ve özellikle Elton Brown’ın pota altında devreye girmesiyle Roller değişmiş, Trabzonspor az da olsa taraftarının desteğini arkasına almasıyla 3. Periyotu 24-14 gibi rahat bir skorla geçti.

Trabzonsporlu basketbolcular  final periyotunun sonlarında ilk devredeki top kayıplarına tekrar başlayınca dengeler de değişti.

Özellikle maçın en önemli ismi olan Elton’ın son saniyelerde yaptığı inanılmaz top kaybı karşılaşmayı kaybetmemize sebep olurken, Hacettepe’nin son hücumundaki pas güzelliği ve trafiği sonucu yılların tecrübesi Hüseyin Beşok’u özellikle bularak potamıza gönderdiği üçlük de ipimizi çekti.

Koçun son hücümda karşılaşmayı uzatmaya götürmeyi değil de, 3 sayılık atışla maçı kazanma hırsıyla, 2/11 gibi inanılmaz kötü bir oranla şu atan Gibson’ı tercih etmesi belki de kaderimizi çizdi.

Bir başka garibimize giden konu ise; koç Öngören'in, formda Randle’yi tribüne gönderip, tercihini, geldiği günden beri kariyerinin en kötü sezonunu geçiren Marc’dan yana kullanmasıydı.

Yazımızın başında geçtiğimiz sezonki Yakan dönemiyle bu dönemin benzerliğinden bahsetmiştik. Ama arada bir fark ve ufak bir ayrıntı vardı. 1/6 oranıyla giderken 9. Hafta sonunda Olin yenilgisiyle gönderilen Yakan, 8. Hafta karşılaşmasında evimizde Mersin’i yenmeyi başarırken, Öngören evinde Hacettepe’ye yenilerek taraftarına kendi evinde galibiyet tattıramadı.

Kısaca çok ama çok önemli bir rakibe altın tepside bir galibiyet hediye ederken, ligin sonunda karşımıza çıkacak olan oldukça kritik bir mağlubiyeti de hanemize yazdık.

Bunun hesabını kitabını da, herhalde bu işe emek ve mesai harcayan, kapanma noktasından topu parkelere vurdurmak için çırpınanlar yapacaktır.

TrabzonBasket.Com2772 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BASKETBOL POKER MASASI! - 26/07/2018
Son yaşananlar adeta poker masasını andırıyor diyerek başlayalım…
BU CAMİA SENİ TAŞIMAZ! - 16/05/2018
Basketbol için çırpınan, fikir üreten, yöneten, çalışan, emek veren, tribünde destekleyen, eleştiren veya sahiplenen, kısaca kendisini Trabzon’da basketbolun bir parçası olarak gören kim varsa arka planda hor görüp aşağılarken,
ONUR MÜCADELESİ - 08/05/2018
Şöyle maç öncesine baktığımız zaman karşılaşmanın favorisi hiç kuşku yok ki Yeşilgiresun Belediyespor’du.
MUTLU SON’A(!) BİR ADIM DAHA! - 24/04/2018
Ligin 26. Haftasında Demir İnşaat Büyükçekmece’ye karşı geri dönen iki yabancımızla çıktığımız maçta beklediğimiz gibi mağlup olarak küme düşme hattına bir adım daha yaklaştık.
BU AYIP HEPİNİZİN - 17/04/2018
Basketbolda “Geliyorum” diyen ve sürekli uyardığım kriz sonunda patlayarak Trabzonspor markasını yerle bir etti.
ATEŞTEN GÖMLEK - 10/04/2018
Öncelikle kimsenin yanaşma cesareti gösteremediği çok zor bir dönemde ateşten gömleği giyerek Trabzonspor’a sahip çıkma cesaretini gösteren Ahmet Ağaoğlu ve ekibini kutluyorum.
GOLFU SEVEN - 03/04/2018
Kolay iş değil. Olabilecek çoğu insan uzak dururken, Ahmet Ağaoğlu ise çok zor bir dönemde Trabzonspor başkanlığına adaylığını açıklama cesaretini gösterdi.
YANLIŞTAN DÖN BE USTA? - 27/03/2018
Yazmayacağım diyorum ama yazmadan da olmuyor çünkü canım yanıyor.
AİDİYET DUYGUSU KAYBOLUNCA - 20/03/2018
Ligin 21. Haftasında eski koçumuz Nenad Markovic’in çalıştırdığı Gaziantep Basketbolu 91-86 mağlup eden Trabzonspor çok kritik bir galibiyet aldı.
 Devamı