• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

İsmail Alkan
ÇÖKÜŞTEN KUPAYA
28/05/2013
  twitter/ialkan       

alkan5361@hotmail.com ( Yazarın Önceki Yazıları )


      

ÇÖKÜŞTEN KUPAYA

Kapanmanın eşiğinden dönmüştü bu kulüp…

Sonrasında bir avuç insanın gayreti ve çabası ile onur mücadelesine başlanmış fakat kısıtlı imkanların getirdiği çeşitli handikaplarla lige tutunamamıştık.

Çok acıydı. Kiminin gözyaşları sel oldu, kiminin yüreğine hançer saplandı.

Kısaca geçtiğimiz sezon Hayri Gür’de oynadığımız ve küme düştüğümüz Beşiktaş maçı sonrası Hayri Gür’ün çatısının üzerimize çöktüğünü hissetmiştik. Üstelik tüm basketbol severlerin ve tüm camianın üzerine çökmüştü o ağır yük.

Üstelik o acıya rağmen bizi kümeye atan rakibini alkışlarla uğurlamıştı bu camia. Çünkü onurluydu. Küme düşürse de rakibine saygısı vardı.

***************

Yeni sezon, yeni umutlar derken oldukça sıkıntılı geçen bir sezon ve BBL yolunda hiç taviz vermeden “Dik” durup yatırıma devam eden bir yönetimle gelen play-off serileri.

İlk rakip hatırlanacağı üzere Halil Üner’in Torku Selçuk Üniversitesi idi. Seri öncesi belirttiğimiz gibi hiç zorlanmadan 2-0 ile geçtik.

Sonrasında ise geçmişte yaşanan sıkıntılı sürecin getirdiği yükle karşımıza çıkan Yeşilgiresun.

Kadro yapıları ve oyun düzenlerini bildiğim için bu seriyi de 2-0 bekliyordum. Ancak ilk maçı elimizle verdik. Oldukça zorlu ve stresli geçen 2. maç sonunda ise seri 1-1’e geldi.

Serinin son maçı yine Giresun’da idi. Yani telafisinin olmadığı, galip gelenin Beko Basketbol Ligi’ne çıkacağı, kısaca bir sezonun hasadının toplanacağı hayati öneme sahip bir maçtı.

Ancak bu maç Trabzonspor açısından oldukça rahat geçti. Çünkü Yeşilgiresun’u durdurmanın yolu Alex savunmasıydı. İlk maçta Alex’e kaybeden Trabzonspor ve Trabzonspor teknik heyeti, son 2 maçta  Alex savunmasını çok iyi uyguladı. Bu savunmada kısaların yanında asıl kritik nokta; Pinkney’in Alex savunmasındaki performansı oldu. Alkışlamak lazım.

Ve bu galibiyet geçtiğimiz sezon veda edilen Beko Basketbol Ligi’ni getirdi Trabzonspor’a. Üstelik büyük emek ve özveri ile. Sponsorsuz çıkılan ve sponsorsuz devam edilmesine rağmen yapılan ciddi yatırım ile.

Kutlu olsun emek ve gönül verenlere. Kutlu olsun küme düştüğünde Hayri Gür’ün çatısı üzerine çökenlere, kutlu olsun.

Şimdi sırada şampiyonluk ve kupa var. Kupanın Trabzonspor camiası için ne ifade ettiğini yazmaya gerek yok. O kupayı istiyoruz, hem de çok.

GİRESUN’A KISA NOT

Geçmişte yaşananların geleceğe taşındığını bildiğimiz için son yazımızda “Şimdi sıra sizde” demiştim,  yanılmamışım.

Trabzonspor için canına kıyan Göreleli Mehmet Dalman’ın memleketinde, bir spor salonunda olmaması gereken görüntülere şahit olduk.

“Sıra sizde” derken, bu sıranın bu derece abartılacağını ben bile tahmin edememiştim!3520 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BASKETBOL POKER MASASI! - 26/07/2018
Son yaşananlar adeta poker masasını andırıyor diyerek başlayalım…
BU CAMİA SENİ TAŞIMAZ! - 16/05/2018
Basketbol için çırpınan, fikir üreten, yöneten, çalışan, emek veren, tribünde destekleyen, eleştiren veya sahiplenen, kısaca kendisini Trabzon’da basketbolun bir parçası olarak gören kim varsa arka planda hor görüp aşağılarken,
ONUR MÜCADELESİ - 08/05/2018
Şöyle maç öncesine baktığımız zaman karşılaşmanın favorisi hiç kuşku yok ki Yeşilgiresun Belediyespor’du.
MUTLU SON’A(!) BİR ADIM DAHA! - 24/04/2018
Ligin 26. Haftasında Demir İnşaat Büyükçekmece’ye karşı geri dönen iki yabancımızla çıktığımız maçta beklediğimiz gibi mağlup olarak küme düşme hattına bir adım daha yaklaştık.
BU AYIP HEPİNİZİN - 17/04/2018
Basketbolda “Geliyorum” diyen ve sürekli uyardığım kriz sonunda patlayarak Trabzonspor markasını yerle bir etti.
ATEŞTEN GÖMLEK - 10/04/2018
Öncelikle kimsenin yanaşma cesareti gösteremediği çok zor bir dönemde ateşten gömleği giyerek Trabzonspor’a sahip çıkma cesaretini gösteren Ahmet Ağaoğlu ve ekibini kutluyorum.
GOLFU SEVEN - 03/04/2018
Kolay iş değil. Olabilecek çoğu insan uzak dururken, Ahmet Ağaoğlu ise çok zor bir dönemde Trabzonspor başkanlığına adaylığını açıklama cesaretini gösterdi.
YANLIŞTAN DÖN BE USTA? - 27/03/2018
Yazmayacağım diyorum ama yazmadan da olmuyor çünkü canım yanıyor.
AİDİYET DUYGUSU KAYBOLUNCA - 20/03/2018
Ligin 21. Haftasında eski koçumuz Nenad Markovic’in çalıştırdığı Gaziantep Basketbolu 91-86 mağlup eden Trabzonspor çok kritik bir galibiyet aldı.
 Devamı