• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

İsmail Alkan
GÜNDEME DAİR
30/11/2012

  

alkan5361@hotmail.com ( Yazarın Önceki Yazıları )

 Twitter/ialkanGÜNDEME DAİR

KOÇ KİM OLSUN?

 Üner sonrası başlayan koç arayışları halen devam ediyor. Başkan Yiğit Alp ve yönetimin sırtında iki ucu keskin bıçak gibi ciddi bir yük var. Acele etmemeleri ise en doğru tercihi yapacaklarının işaretidir diyelim.

Bizim beklentimiz her zaman uzun vadeli olmasından yanadır. Fakat hedefler sürekli kısa vadeli tutulduğu için maalesef koçların da uzun vadeli olma şansları olmadı.

Tecrübe ile sabit olduğu gibi, sistemler üç aşağı beş yukarı aynı, kısaca lider olsun. Karadeniz’i ve Trabzon’u bilen, seven bir isim olsun. Bizi BBL’ye çıkarabilecek donanımı, inancı ve duruşu olsun, bunu yaparken de geleceğimiz olan altyapımıza da önem versin yeter.

Ayrıca Trabzon’un zor yapısı malum, bunu bilerek sadece işine odaklansın, ne kimseye uzak, ne de kimseye yakın olsun.

 TAKIM KOÇSUZ DEĞİL

Trabzonspor, oldukça önemli Maliye Milli Piyango karşılaşmasına çıkacak. Her ne kadar antrenör arayışları devam etse de, şu anda takımın başında zaten bildiğimiz ve güvendiğimiz  İlker Salman ve Osman Ekici var.

İlker Salman, Trabzonspor’un Aplella’yı satın alarak çıkabildiği TB2L’ye, 2008-2009 yılında İstanbul BŞB’yi EBBL’den TB2L’ye çıkarma başarısını göstermiş bir isim. Şüphe getirmeyecek şekilde kendisine güvenimiz tamdır. Bu önemli karşılaşmayı kazanacağından eminiz.

OYUNCULARIMIZA

Malum, Trabzon’da sağlam zemine oturtmaya çalışılan basketbolumuzda çok sıkıntılar yaşadık. Özellikle de geçmişte ve yakın zamanda. Fakat mevcut duruma baktığımızda saat gibi sorunsuz olmasa da, Trabzonspor’un himayesinde gayet güzel işleyen bir organizasyon ve sistem var.

Tek eksik sportif başarı. Bunu yakalayacak olanlar da sizlersiniz.

 Koç değişikliğinden sonraki hamle transfer ve yeni oyunculardır. Biliyoruz ki, her gelen oyuncu takımdan bir oyuncunun süresinin azalıp bench’e mahkum olmasına, belki de gitmesine yol açacak. Ve yine biliyoruz ki mevcut oyuncu kadrosu yeni bir transfer istemez.

Bugün itibariyle önünüzde birkaç hafta var. TS formasıyla parkede akıtacağınız ter, göstereceğiniz mücadele ve azim, sizin yönünüzü belirleyecek.

Bu yön her ne kadar sizin gibi gözükse de, aslında Trabzon basketbolunun yönünü belirleyecek. Yani durum o derece ciddi.

Biz sizlere güveniyor ve inanıyoruz. Elimizden geldiğince de destek olacağız. Lütfen yeni bir sayfa açarak bu kadar emeğin heba olmasına müsaade etmeyin.

ERKULOĞLU’NUN İSTİFASI

Bu satırlar yazılırken Erkuloğlu’nun istifa haberi geldi. Hayri Gür’deki Selçuk mağlubiyeti sonrası Üner’in istifasını isteyen ve kabul görmeyen Erkuloğlu  ve yönetim kurulu arasında uzun süredir yaşanan sıkıntılar biliniyordu.

 Mevcut sıkıntının kaynağını, Erkuloğlu’nun yönetim anlayışının Başkan ve Yönetim içerisinde kabul görmemesi şeklinde de algılayabiliriz. Bu istifa ise sıkıntının sadece dışa yansıması oldu bizler için.

Basketbolun içerisinden gelen Erkuloğlu’nun ileride yine basketbolumuza hizmet edebileceğini bildiğimizden, daha fazla yıpranmaması açısından bu istifa belki de daha hayırlı olmuştur.

Bizlere de verdiği hizmetler için teşekkür etmek kalır.

 3496 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BASKETBOL POKER MASASI! - 26/07/2018
Son yaşananlar adeta poker masasını andırıyor diyerek başlayalım…
BU CAMİA SENİ TAŞIMAZ! - 16/05/2018
Basketbol için çırpınan, fikir üreten, yöneten, çalışan, emek veren, tribünde destekleyen, eleştiren veya sahiplenen, kısaca kendisini Trabzon’da basketbolun bir parçası olarak gören kim varsa arka planda hor görüp aşağılarken,
ONUR MÜCADELESİ - 08/05/2018
Şöyle maç öncesine baktığımız zaman karşılaşmanın favorisi hiç kuşku yok ki Yeşilgiresun Belediyespor’du.
MUTLU SON’A(!) BİR ADIM DAHA! - 24/04/2018
Ligin 26. Haftasında Demir İnşaat Büyükçekmece’ye karşı geri dönen iki yabancımızla çıktığımız maçta beklediğimiz gibi mağlup olarak küme düşme hattına bir adım daha yaklaştık.
BU AYIP HEPİNİZİN - 17/04/2018
Basketbolda “Geliyorum” diyen ve sürekli uyardığım kriz sonunda patlayarak Trabzonspor markasını yerle bir etti.
ATEŞTEN GÖMLEK - 10/04/2018
Öncelikle kimsenin yanaşma cesareti gösteremediği çok zor bir dönemde ateşten gömleği giyerek Trabzonspor’a sahip çıkma cesaretini gösteren Ahmet Ağaoğlu ve ekibini kutluyorum.
GOLFU SEVEN - 03/04/2018
Kolay iş değil. Olabilecek çoğu insan uzak dururken, Ahmet Ağaoğlu ise çok zor bir dönemde Trabzonspor başkanlığına adaylığını açıklama cesaretini gösterdi.
YANLIŞTAN DÖN BE USTA? - 27/03/2018
Yazmayacağım diyorum ama yazmadan da olmuyor çünkü canım yanıyor.
AİDİYET DUYGUSU KAYBOLUNCA - 20/03/2018
Ligin 21. Haftasında eski koçumuz Nenad Markovic’in çalıştırdığı Gaziantep Basketbolu 91-86 mağlup eden Trabzonspor çok kritik bir galibiyet aldı.
 Devamı