• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

İsmail Alkan
TRABZONSPOR’UN İNADI İNAT
23/05/2013
  twitter/ialkan       

alkan5361@hotmail.com ( Yazarın Önceki Yazıları )


      

TRABZONSPOR’UN İNADI İNAT 

Her iki takım açısından da oldukça kritik bir seri izliyoruz. Seri kritik, geçmişten gelen sıkıntılar da gündemde olunca karşılaşmalar hem kora kor, hem de  son topa kadar üst düzey geçiyor.

Bugünkü karşılaşmayı Giresun’da oynanan karşılaşma ile mukayese ettiğimizde çok daha vasat bir görüntü vardı parkede.  Çünkü Giresun’da çok daha üst düzey bir basketbol izlemiştik. Bugün ise parkede mücadele eden oyuncular daha çok hata yapmama bilinci ile stresli oynamaya çalışınca basketbol adına vasat bir karşılaşma izledik.

Karşılaşma Trabzonspor açısından çok daha kritikti, çünkü kaybettiği anda BBL hayali başka bir bahara kalacaktı. Bu bilinci kırmanın tek yolu, ilk maçta Trabzonspor potasına 41 sayı gönderen Alex Gordon’u durdurmaktan geçiyordu.

 Alex’i Giresun’da durduramayan Trabzonspor,  Alex’i tepede savunan kısanın yanına gönderdiği yardım uzunuyla Alex’i 17 sayıda tutmayı başardı. Ancak Yeşilgiresun bu sefer de boyalı alanda bulduğu madenle karşılaşmaya tutunmayı başardığı gibi; Yücel Platin’in maçı kazanma adına yaptığı Alex Gordon üzerine kurulu son top üçlük hücumu ile galip gelmeye de oldukça yaklaştı.

Sonuç olarak basketbol adına vasat, gerilim ve stres adına oldukça üst düzey bir karşılaşma izledik.

Zuza’nın yerine getirilen Pinkney’in oldukça kötü bir performans sergilediği karşılaşmada, üstelik takım olarak 17 top kaybı yapan Trabzonspor; Parkenin neredeyse en kısası El-Amin’in 9 ribaund çekip özellikle son 2 periyot ortaya koyduğu etkili oyunu sonucu ligin en çok üçlük kullanan takımı olan Yeşilgiresun’un  % 16 üçlük isabetinde kalması ile karşılaşmayı kazanıp, “İnadım inat” diyerek seriyi 1-1’le Giresun’a taşımayı başardı.

Kısaca parke dışına değinecek olursak; Bu sezon Trabzonspor-Yeşilgiresun serilerinde alışkanlık haline gelen, 2. Devre Giresun’da zirve yapan ve yazmaktan bıktığımız spor adına hiç de hoş olmayan görüntü ve küfürlü tezahüratlar bugün de karşımıza çıktı.

 Artık devamı Giresun’da diyelim. Nasıl olsa hem küfre alıştık, hem de tartışma ve gerilimlere.3457 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BASKETBOL POKER MASASI! - 26/07/2018
Son yaşananlar adeta poker masasını andırıyor diyerek başlayalım…
BU CAMİA SENİ TAŞIMAZ! - 16/05/2018
Basketbol için çırpınan, fikir üreten, yöneten, çalışan, emek veren, tribünde destekleyen, eleştiren veya sahiplenen, kısaca kendisini Trabzon’da basketbolun bir parçası olarak gören kim varsa arka planda hor görüp aşağılarken,
ONUR MÜCADELESİ - 08/05/2018
Şöyle maç öncesine baktığımız zaman karşılaşmanın favorisi hiç kuşku yok ki Yeşilgiresun Belediyespor’du.
MUTLU SON’A(!) BİR ADIM DAHA! - 24/04/2018
Ligin 26. Haftasında Demir İnşaat Büyükçekmece’ye karşı geri dönen iki yabancımızla çıktığımız maçta beklediğimiz gibi mağlup olarak küme düşme hattına bir adım daha yaklaştık.
BU AYIP HEPİNİZİN - 17/04/2018
Basketbolda “Geliyorum” diyen ve sürekli uyardığım kriz sonunda patlayarak Trabzonspor markasını yerle bir etti.
ATEŞTEN GÖMLEK - 10/04/2018
Öncelikle kimsenin yanaşma cesareti gösteremediği çok zor bir dönemde ateşten gömleği giyerek Trabzonspor’a sahip çıkma cesaretini gösteren Ahmet Ağaoğlu ve ekibini kutluyorum.
GOLFU SEVEN - 03/04/2018
Kolay iş değil. Olabilecek çoğu insan uzak dururken, Ahmet Ağaoğlu ise çok zor bir dönemde Trabzonspor başkanlığına adaylığını açıklama cesaretini gösterdi.
YANLIŞTAN DÖN BE USTA? - 27/03/2018
Yazmayacağım diyorum ama yazmadan da olmuyor çünkü canım yanıyor.
AİDİYET DUYGUSU KAYBOLUNCA - 20/03/2018
Ligin 21. Haftasında eski koçumuz Nenad Markovic’in çalıştırdığı Gaziantep Basketbolu 91-86 mağlup eden Trabzonspor çok kritik bir galibiyet aldı.
 Devamı