• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

İsmail Alkan
Terörist Fidanlardan Tuvaletsiz Salonlara
26/03/2013
   twitter/ialkan       

alkan5361@hotmail.com ( Yazarın Önceki Yazıları )


   

Terörist Fidanlardan, Tuvaletsiz Salonlara! 
28 Mart 2010 Pazar günüydü… 

Bundan tam 3 yıl önce de açılışı vardı.

Bu tarih, bizim öncülüğümüz, BMN’nin organizasyonuyla ilki Zigana’da yapılıp (Cemil Usta Hatıra Ormanı) Dozer Cemil’e atfedilen “Her Yıl Her İlde Bir Orman” projesinin ikincisi olan “Bir Sevda Uğruna Hatıra Ormanı”nın Samsun’da açılacağı tarihti…

Ve bu hatıra ormanı; Trabzonspor uğruna can veren 18 taraftarımız adına yapılacaktı.

Samsun Karayolları Bölge Müdürlüğü ve Samsun Orman İşletme Müdürlüğü ile işbirliği yapılmış, tüm hazırlıklar bitmiş ve son aşamaya, yani fidanların toprakla buluşma aşamasına gelinmişti.

Ne olduysa 26 Mart 2010 Cuma günü mesai bitiminden sonra oldu. Fidan, insanlık ve Trabzonspor düşmanları önce Orman İşletme Müdürlüğü’nü siyasi baskılarla projeden geri adım attırdılar, sonra baskıyı yer tahsisini yapan Karayollarına yoğunlaştırdılar.

Üstelik Başbakanlığın 1 Kasım 2007 Tarih ve 2007/28 sayılı ağaçlandırma seferberliği genelgesi olmasına rağmen.

Fakat zamanın Trabzonlu Karayolları Bölge Müdürü ilgili genelgeyi baz alıp baskılara boyun eğmeyince bu sefer Valilik İl Güvenlik Kurulu “Güvenlik” gerekçesiyle hatıra ormanı projesini iptal edip, bu projenin öncülüğünü yapan bizleri yasaklı listeye alarak Samsun’a girişimizi yasakladı!

Ve bunu Samsun Emniyet Müdürlüğü’nün en yetkili kişileri arayarak bizzat bana tebliğ ettiler. Ben karşı çıkıp “Kardeşim size yanlış istihbarat vermişler, biz terör eylemi yapmaya değil, fidan dikmeye geleceğiz.” dememize rağmen, “Valilik kararı var, gelirseniz zor kullanırız.” tehdidiyle karşılaştık. 

Buna da boyun eğmeyerek “Biz gelip fidanımızı dikeceğiz.” dememize rağmen bu sefer Trabzon Emniyet Müdürlüğünü devreye sokup, Trabzonspor-Genç Telekom Play-Off 3. maçı esnasında beni, zamanın Trabzon Emniyet Müdürü arayarak Samsun Valiliği’nin almış olduğu yasak kararına uymamızı, uymazsak Samsun girişinde zor kullanılacağını bir kez daha tebliğ ettiler.

Uzatmayalım, sonuç olarak o fidanları Samsun’a dikemedik ama konuyu sahiplenen Trabzonspor Kulübü bahsi geçen suçlu fidanları sahiplendi.

Yani Samsun’da dikilmesi gereken o terörist fidanlar şu anda forum AVM’nin önündeki Trabzonspor Anıt Parkı’nda yeşerip boy gösteriyorlar.

Karadeniz’in bir ucunda yaşanan bu rezilliğin ardından yıllar geçti fakat bu sefer de Karadeniz’in bir başka ucunda bir başka trajikomik olayla karşı karşıyayız. 

Lavabo-Tuvalet ekseninde gelişen güvenlik krizi!

Yeşilgiresun Basketbol Kulübü, 30 Mart günü Giresun’da oynanacak olan Yeşilgiresun-Trabzonspor basketbol maçına gelen misafirleri ve taraftarları nasıl ağırlarım, nasıl daha rahat ettiririmin hesabını yapmak yerine; Hayri Gür’de yaşananları bahane edip, Trabzonspor Basketbol Kulübüne “Gelmeyin, güvenliğinizi sağlayamayız.” diyor.

Trabzonspor Basketbol Kulübü de haklı olarak “Gideceğiz.” diyor.

Bu sefer de Giresun Valiliği, İl Spor Güvenlik Kurulu kararını gerekçe göstererek Trabzonspor’a “Tuvalet yok, kantin yok, lavabo yok.” vs. gibi trajikomik gerekçelerle “Gelmeyin.” diyor.

Binlerce cana mal olan terörün bitirilmesi bağlamında ülke gündeminde kardeşlik söylemleri dolaşırken, kardeşliğin en önemli aracı olan sporda düşmanlık körükleniyor!

Hem de neredeyse iç içe geçmiş iki komşu şehir arasında.

Tıpkı hatıra ormanı projesinin engellendiği gibi!

Tıpkı fidan dikmeye gidecek olanlara terörist muamelesi yapıldığı gibi!

Yapmayın. Genç nesillere dostluk, kardeşlik, sporda işbirliği teşvik edileceğine, düşmanlık tohumları ekmeyin.

Alex gibi bir oyuncunuz, kimyası tutan bir takımınız, Yücel Platin gibi emekçi bir antrenörünüz ve salonlara sığmayan taraftarınız var. Keyfini sürün.

Hatta Karadeniz basketbolunu daha ileriye taşımak adına Trabzonspor ile işbirliği yapın.

Bir adım daha ileri gidip basketbolda Karadeniz devrimini gerçekleştirin. El ele. Doğrusuda bu. 
Lavaboya, tuvalete sığınmaya gerek yok. Net olalım.

Eğer ki Hayri Gür’de size yanlışlık yapıldığını düşünüyorsanız, siz doğrusunu yapın. 

Yoksa lavaboyu tuvaleti bahane edip, basketbol şehri dediğiniz güzelim Giresun’un karizmasını yerle bir etmeyin…

Çünkü fidan dikmeye gidenleri “terörist” kabul eden zihniyetle, spor peşine koşanlara “Tuvaletim yok.” Diyen zihniyetin pek farkı kalmaz.4017 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BASKETBOL POKER MASASI! - 26/07/2018
Son yaşananlar adeta poker masasını andırıyor diyerek başlayalım…
BU CAMİA SENİ TAŞIMAZ! - 16/05/2018
Basketbol için çırpınan, fikir üreten, yöneten, çalışan, emek veren, tribünde destekleyen, eleştiren veya sahiplenen, kısaca kendisini Trabzon’da basketbolun bir parçası olarak gören kim varsa arka planda hor görüp aşağılarken,
ONUR MÜCADELESİ - 08/05/2018
Şöyle maç öncesine baktığımız zaman karşılaşmanın favorisi hiç kuşku yok ki Yeşilgiresun Belediyespor’du.
MUTLU SON’A(!) BİR ADIM DAHA! - 24/04/2018
Ligin 26. Haftasında Demir İnşaat Büyükçekmece’ye karşı geri dönen iki yabancımızla çıktığımız maçta beklediğimiz gibi mağlup olarak küme düşme hattına bir adım daha yaklaştık.
BU AYIP HEPİNİZİN - 17/04/2018
Basketbolda “Geliyorum” diyen ve sürekli uyardığım kriz sonunda patlayarak Trabzonspor markasını yerle bir etti.
ATEŞTEN GÖMLEK - 10/04/2018
Öncelikle kimsenin yanaşma cesareti gösteremediği çok zor bir dönemde ateşten gömleği giyerek Trabzonspor’a sahip çıkma cesaretini gösteren Ahmet Ağaoğlu ve ekibini kutluyorum.
GOLFU SEVEN - 03/04/2018
Kolay iş değil. Olabilecek çoğu insan uzak dururken, Ahmet Ağaoğlu ise çok zor bir dönemde Trabzonspor başkanlığına adaylığını açıklama cesaretini gösterdi.
YANLIŞTAN DÖN BE USTA? - 27/03/2018
Yazmayacağım diyorum ama yazmadan da olmuyor çünkü canım yanıyor.
AİDİYET DUYGUSU KAYBOLUNCA - 20/03/2018
Ligin 21. Haftasında eski koçumuz Nenad Markovic’in çalıştırdığı Gaziantep Basketbolu 91-86 mağlup eden Trabzonspor çok kritik bir galibiyet aldı.
 Devamı