• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

İsmail Alkan
Kayıtsız Kalamazsınız!
04/06/2011

alkan@trabzonbasket.com ( Yazarın Önceki Yazıları )

Bu yazı; TrabzonBasket.Com ve TAKA Gazetesi'nde aynı anda yayınlanmaktadır


Ulu Çınar, Kayıtsız Kalamazsın!

Bir ilin sadece futbolla anılmasının yanlışlığını, basketbolun Trabzon ve bölgemiz genç nesline yaratacağı sinerji, gelişimlerine katkı ve futbola boğulmuş olan bir şehrin adeta nefes almasına yardımcı olacağını defalarca dile getirdik. Tekrarlamak gereksiz.

Hatta, futbolun üzerindeki baskıyı azaltacağını, futbol taraftar profili üzerinde ciddi anlamda pozitif etki yaratacağını da defalarca belirttik.

Belirttik ama ismi Trabzonspor olan bir oluşumun, yaşadığı bu zor süreçte Trabzonspor tarafından bu derece sahipsiz bırakılmasını anlamakta zorluk çekiyoruz.

“Trabzon Bir spor şehridir” diyerek övündüğümüz ve önümüzdeki günlerde binlerce sporcuyu ağırlayarak olimpiyat düzenleyeceğimiz ilimizin, futboldan sonraki en önemli branşı olan ve 1. ligde takımı bulunan Trabzonspor’un  basketbol takımı kapanmanın, kaynak bulunamazsa belki de satılmanın eşiğine gelmişken kayıtsız kalamazsınız.

Tamam, biliyoruz ki bu güne kadar izlenen politikalarla sizi küstürdüler.

Biliyoruz ki, basketbol kulübündeki bazı yöneticiler size hakarete varan ağır eleştiriler yönelttiler.

Biliyoruz ki, Sinan Erdem’de şampiyonluk kupasını bile size kaldırtmayıp incittiler.

Kısaca, sizlerin basketbol kulübüne/takımına yönelik, içinize gömüp dışa vurmadığınız haklı bir sürü eleştirileriniz var.

Ama bunları sorgulayıp görmezden gelmenin şimdi zamanı değil.

Zaman, TrabzonSPOR isminin bulunduğu bu oluşumu ayağa kaldırma, silkinme ve basketbol camiasında taban yapmış olan markamızı pozitife çevirme zamanıdır.

Bu silkinme emin olun basketbolumuzun önünü açacaktır.

Galatasaray’ın yeni başkanı Ünal Aysal “Bir çiçekle bahar olmaz” diyerek, sadece futbol branşıyla büyük kulüp olmanın mümkün olmadığını, basketbol, voleybol, hentbol, atletizm, kürek, yüzme vs gibi tüm amatör branşlara yatırım yapacağını söylerken; ulu çınar dediğimiz ve dünyanın hiçbir  kulübüne nasip olmayacak şekilde canını bile verebilen bir taraftara sahip olan Trabzonspor’um, spor şehri dediğimiz Trabzon’un genç neslini sadece futbola boğamaz. Buna hakkı yok.

Ve o taraftar çıkıp “Trabzonspor’a hizmet etmek, onu sadece futbol sahalarında değil, adının geçtiği her yerde yüceltmek demektir. Basketbola Elveda… Demiyoruz, DEDİRTMİYORUZ”  diye ayağa kalkıyorsa, buna cevapsız kalamazsınız.

Sadri Başkanım, Nevzat Ağabey, bir el atın ne olur.

Kayıtsız mı kalacaksın Hekimoğlu!

Biliyoruz ki sen de kırgınsın. Ama şimdi kırgınlık zamanı değil.

Trabzon’a yaptığın yatırımla gurur duyuyor, ülke ekonomisine yarattığın katma değerle övünüyoruz.

Trabzonspor sevdan sana fabrikalarını bile bordo maviye boyattı. İnsanlar futbolun peşinde koşarken, sen basketbolun peşinden koştun ve bu şehre şampiyonluğu yaşatan ekibin en önemli parçası oldun.

Ve o ekibin başkanı bugün çıkıp “Gerek fikir bazında, gerek maddi bazda elinden gelen, bu işe yardım edebilecek kimse varsa buyursunlar gelsinler, kapımız hepsine açık.” diyerek her kesime mesaj verirken kayıtsız mı kalacaksın?

Şampiyonluğu yaşattığınız taraftarının içi şimdi kan ağlayarak “Yaşadığım tek şampiyonluğu ikinci ligde de olsa bu takım verdi bana. Ve o takımı da, şampiyonluğunu da hiç etmelerine sessiz kalmayacağız!” diye isyan ediyor.

Sizden beklenen  “Maddi manevi basketbolumuzun arkasındayız” mesajınız yerine, görmezden gelip, bu insanların feryadına da mı kayıtsız kalacaksın?2564 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BASKETBOL POKER MASASI! - 26/07/2018
Son yaşananlar adeta poker masasını andırıyor diyerek başlayalım…
BU CAMİA SENİ TAŞIMAZ! - 16/05/2018
Basketbol için çırpınan, fikir üreten, yöneten, çalışan, emek veren, tribünde destekleyen, eleştiren veya sahiplenen, kısaca kendisini Trabzon’da basketbolun bir parçası olarak gören kim varsa arka planda hor görüp aşağılarken,
ONUR MÜCADELESİ - 08/05/2018
Şöyle maç öncesine baktığımız zaman karşılaşmanın favorisi hiç kuşku yok ki Yeşilgiresun Belediyespor’du.
MUTLU SON’A(!) BİR ADIM DAHA! - 24/04/2018
Ligin 26. Haftasında Demir İnşaat Büyükçekmece’ye karşı geri dönen iki yabancımızla çıktığımız maçta beklediğimiz gibi mağlup olarak küme düşme hattına bir adım daha yaklaştık.
BU AYIP HEPİNİZİN - 17/04/2018
Basketbolda “Geliyorum” diyen ve sürekli uyardığım kriz sonunda patlayarak Trabzonspor markasını yerle bir etti.
ATEŞTEN GÖMLEK - 10/04/2018
Öncelikle kimsenin yanaşma cesareti gösteremediği çok zor bir dönemde ateşten gömleği giyerek Trabzonspor’a sahip çıkma cesaretini gösteren Ahmet Ağaoğlu ve ekibini kutluyorum.
GOLFU SEVEN - 03/04/2018
Kolay iş değil. Olabilecek çoğu insan uzak dururken, Ahmet Ağaoğlu ise çok zor bir dönemde Trabzonspor başkanlığına adaylığını açıklama cesaretini gösterdi.
YANLIŞTAN DÖN BE USTA? - 27/03/2018
Yazmayacağım diyorum ama yazmadan da olmuyor çünkü canım yanıyor.
AİDİYET DUYGUSU KAYBOLUNCA - 20/03/2018
Ligin 21. Haftasında eski koçumuz Nenad Markovic’in çalıştırdığı Gaziantep Basketbolu 91-86 mağlup eden Trabzonspor çok kritik bir galibiyet aldı.
 Devamı