• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

İsmail Alkan
“Ya Kahraman Ol, Ya Sıradanlaşan”
23/03/2012

alkan@trabzonbasket.com ( Yazarın Önceki Yazıları )“Ya Kahraman Ol, Ya Sıradanlaşan”

Bugüne kadar yazmış olduğum salt basketbol yazılarımda ikinci kez bu başlığı kullanıyorum.

İlki Yakan döneminde, TB2L şampiyonu olduğumuz sezon play off eşleşmelerinde Genç Telekom’a serinin 2. maçında kaybedip, BBL hayalinin tepe taklak olmasıyla yüz yüze kaldığımız sıkıntılı bir dönemdi. Şükür ki, o yazının akabinde oynanan ve 1-1’lik serinin son maçında gelen Genç Telekom galibiyetiyle BBL yolu açılmıştı.

Ve o dönemin basketbolcuları, başlıktaki 2 seçenekten biri olan kahramanlığı seçmişler, bugün gönlümüzde “kahraman” olarak dururken, o şampiyon kadronun takım fotoğrafları ofisimizi süsleyecek kadar da elit durumdadırlar.

Günümüze gelecek olursak, belki de o dönemden bile zor bir sürece girmiş durumdayız.

Artık rakiplerimizin ne yapacakları bizi ilgilendirmiyor. Ligin, belki de eurolig’in en iyi savunma yapan takımlarının bir anda müshil hapı yutmuşçasına gevşeyen savunmalarına buldukları “yüksek yüzdeli atışlar” mazeretlerine karşı, “adalet” diye feryad edenlere ise “şerefinizle düşün” diyebilecek kadar üç maymunların olduğu bir arenada bizi ilgilendiren artık rakiplerin değil, sizlerin neler yapabileceğidir.

Onun içindir ki basketbolumuz, halen daha arkasında olduğum “bu takımın ligde kalması şampiyon olmaktan bile değerlidir” sözümü destekleyen ve Efes maçıyla start alan final gibi son 7 haftaya girmiş durumda.

Ve 7 haftalık bu final periyotunun ölüm kalım savaşını sizler vereceksiniz.
 
Bu sorumluluk o kadar fazla ki, belki de Trabzon basketbolunun bundan sonraki geleceği sizlerin omuzlarında. Yani yükünüz çok ama çok ağır.

Evet üzerinizdeki bu ağır sorumluluk o kadar fazla ki, basketbol topunun peşinden koşan yüzlerce minik çocuğun hayalleri, titrek bakışları bile omuzlarınıza yüklenmiş durumda.

Futboldan gelen hırsı Trabzonspor’dan çıkaramayanların, ismi Trabzonspor olan basketbol takımından çıkarma gayreti içinde olduklarını da biliyoruz.

İsminiz Trabzonspor, fakat maddi ve manevi anlamda Trabzonspor’un nefesini yeterince soluyamadığınızı da biliyoruz.
 
Belki sizleri bir fabrikanın elemanları olarak görenler de var, bunu da hissediyoruz.

Ama ortada kapı gibi bir realite var ki, o da; arkanızda sizi seven, sayan, sahiplenen ve sahada akıttığınız her ter damlasının kıymetini bilen bir Trabzonspor taraftarı var.

Onun içindir ki, Efes maçından başlamak üzere final gibi 7 karşılaşmaya alnınızın akıyla çıkın. Ve savaşarak, enerjinizi zorlayarak, 2 kişilik oynayıp, rakibe 10 kişilik baskı yaparak, Karadeniz insanının asla pes etmeyen yapısına paralel “dik oynayarak” size lazım olan galibiyetleri hanenize yazın ve bu takımı ligde tutma başarısını gösterin.

Gösterin ki, Trabzonspor’un şanlı ve şerefli tarihine isimlerinizi altın harflerle yazdırın. Çünkü tersi durumda; aynı tarihin sayfalarında "Trabzonspor'u küme düşürenler” olarak geçeceksiniz.

Çünkü Trabzonspor’un şanlı tarihinde hiçbir branşta küme düşme yoktur, olamaz da.

Tercih sizin; Ya “kahraman” olun, ya da küme düşürerek “sıradanlaşan”

 

Trabzonsporluyum diyenlere;

İsmi Trabzonspor olan basketbol takımımız, tüm zorluklara ve olumsuzluklara karşı ligde var olma savaşı veriyor. Bu savaşı; onlara tribünde destek olmadan, sadece parkede oyuncularımızın sırtına yükleyerek kazanmak imkansız.

Siz, biz, hepimiz. Trabzonspor’un bordo mavi formasının uğruna 18 şehit vermiş ve her birine ait fidanların “Trabzonspor Hatıra Parkı’nda” yeşeren büyük Trabzonspor taraftarı.

Basketbolcularımızı, bu adaletsiz arenada vermiş oldukları onur mücadelesinde yalnız bırakmayın.

Çünkü basketbol geleceğimiz neredeyse bir daha gelmemek üzere elimizden uçup gidiyor!

TrabzonBasket.Com2906 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BASKETBOL POKER MASASI! - 26/07/2018
Son yaşananlar adeta poker masasını andırıyor diyerek başlayalım…
BU CAMİA SENİ TAŞIMAZ! - 16/05/2018
Basketbol için çırpınan, fikir üreten, yöneten, çalışan, emek veren, tribünde destekleyen, eleştiren veya sahiplenen, kısaca kendisini Trabzon’da basketbolun bir parçası olarak gören kim varsa arka planda hor görüp aşağılarken,
ONUR MÜCADELESİ - 08/05/2018
Şöyle maç öncesine baktığımız zaman karşılaşmanın favorisi hiç kuşku yok ki Yeşilgiresun Belediyespor’du.
MUTLU SON’A(!) BİR ADIM DAHA! - 24/04/2018
Ligin 26. Haftasında Demir İnşaat Büyükçekmece’ye karşı geri dönen iki yabancımızla çıktığımız maçta beklediğimiz gibi mağlup olarak küme düşme hattına bir adım daha yaklaştık.
BU AYIP HEPİNİZİN - 17/04/2018
Basketbolda “Geliyorum” diyen ve sürekli uyardığım kriz sonunda patlayarak Trabzonspor markasını yerle bir etti.
ATEŞTEN GÖMLEK - 10/04/2018
Öncelikle kimsenin yanaşma cesareti gösteremediği çok zor bir dönemde ateşten gömleği giyerek Trabzonspor’a sahip çıkma cesaretini gösteren Ahmet Ağaoğlu ve ekibini kutluyorum.
GOLFU SEVEN - 03/04/2018
Kolay iş değil. Olabilecek çoğu insan uzak dururken, Ahmet Ağaoğlu ise çok zor bir dönemde Trabzonspor başkanlığına adaylığını açıklama cesaretini gösterdi.
YANLIŞTAN DÖN BE USTA? - 27/03/2018
Yazmayacağım diyorum ama yazmadan da olmuyor çünkü canım yanıyor.
AİDİYET DUYGUSU KAYBOLUNCA - 20/03/2018
Ligin 21. Haftasında eski koçumuz Nenad Markovic’in çalıştırdığı Gaziantep Basketbolu 91-86 mağlup eden Trabzonspor çok kritik bir galibiyet aldı.
 Devamı